בזמן ששירותי הוידאו התרחבו בעולם, גם שירותי המוזיקה פורחים יותר מאי פעם ובפעם הראשונה פעם עלה מספר המשתמשים המשלמים עבור שירותי הזרמת מוזיקה על זה של שירות הזרמת טלוויזיה ווידיאו נטפליקס (Netflix).

לפי חברת האנליסטים Midia, בסך הכל נרשמו כ-100.4 מיליון משלמים עבור כלל שירותי המוזיקה, וזאת לעומת 87.8 מיליון משתמשים משלמים שרשומים בנטפליקס – למרות צמיחה של 24% במספר המנויים משנה לשנה. בסיום 2015 נרשמו כ-68 מיליון משלמים לשירותי המוזיקה לעומת כ-70.8 מיליון לנטפליקס, כלומר צמיחה של כ-48% במונחים של שנה לשנה עבור שירותי המוזיקה.

הדבר מעיד כי יש יותר אנשים שמוכנים לשלם עבור תכנים, בין אם מדובר במוזיקה או בוידאו. לפי ההערכות, החלוקה הפנימית של שירותי המוזיקה בתשלום היא Spotify עם 43 מיליון, Apple Music עם 20.9 מליון, Deezer עם 6.9 מיליון, נאפסטר (Napster) עם 4.55 מליון, והשאר מפוזרים בין שירותים אחרים.

בכל הנוגע לשירותי הוידאו, המתחרה הכי צמודה לנטפליקס היא אמזון (Amazon) עם שירות Amazon Prime Video שהפך לגלובלי אשתקד ולפי הערכות, לאמזון מנויים כיום כ-77 מיליון משתמשים.

 • אפל מיוזיק

  לאפל מיוזק יש כמה יתרנות שאומנם קיימים אצל חלק מהשירותים האחרים אבל כשהכל מגיע בחבילה אחת זה פשוט הבדל עצום.
  1. אפשר להוריד את השיר ישירות לטלפון וככה לא לבזבז בכלל מחבילת הלגלישה כאשר אין וויפי, וכמובן במצבי טיסה.
  2. מנוי משפחתי, עד 5 חשבונות אפל במחיר 30 שקלים. כל אחד מנהל לעצמו את הספירה שלו, וכמובן שאפשר לשתף שירים, אלבומים ופלייליסט.
  3. סנכרון בין יתר המכשרים, אייפד, מחשב ואפילו אנדרואיד, כל שיר, אלבום או פלייליסט שתוסיפו באחד מהכמשרים שמחוברים לחשבון אפל שלכם משפיע על כולם, הורדתי שיר חדש במחשב והוספתי אותו לפלייליסט? זה יהיה גם בטלפון.
  4. האיכות זה משותף לכל השירותים, כל מי שיש לי גם דרך טובה להאזין למוזיקה שלו (לא מהרמקול של המכשיר ולא באוזניית של 20 שקלים) יכול לשים לב להבדל באיכויות בעיקר אם משווים את זה להורדה מיוטיוב שכולם עושים.

 • אני ת'אמת הכי אוהב את QQ Music של חברת Tencent אבל במהלך 2016 השירות נחסם לישראל.

  בכל מקרה זאת לא הפתעה בלהתחשב בעובדה הפשוטה שלא כולם רואים סדרות אבל אין אדם אחד שלא שומע מוזיקה (למעט מקרים רפואיים)

 • pizzaboy

  אפל מיוזיק זה אהבה

 • uri roll

  נכון להיום tidal הוא הטוב מכולם

  • רון וייצמן

   Musix
   לא לוקחת נפח גלישה, מבחר עצום, מאפשרת גם הזרמת לייב וגם הורדה לזכרון המכשיר.

   • Yossi Cohen

    זה רק בישראל…

    • 50smet

     מהצד השני השירותים האחרים זמינים בכל העולם מלבד ישראל…דיזר זמין אפילו בלבנון!!
     למזלי נרשמתי לדיזר ב2007 כאשר היה זמין בכל העולם ולכן עדיין יש לי גישה אליו.