"חברת גוגל היא החברה האינטואטיבית ביותר בעולם כיום" "אין ספק שעסקת הענק של חברת אפל עם חברת המובייל הסינית היא גדולה, אך רכישתה של חברת Nest ע"י חברת גוגל גדולה ומרגשת אף יותר". אלו אינם דבריהם של מפתחי פלטפורמת האנדרואיד וגם לא דבריו של יו"ר גוגל אריק שמידט, אלא, תאמינו או לא- דבריו של לא אחר מאשר כתב הספר הביוגרפי על חייו של מנכ"ל אפל המיתולוגי- סטיב ג'ובס.

וולטר אייזקסון  (Walter Isaacson) הביוגרף שכתב את הספר על חייו של מנכל"ה המנוח של אפל- סטיב ג'ובס, אמר את הדברים מעוררי המחלוקת בתחילת הראיון אותו העניק לרשת האמריקנית CNBC. וולטר גם ממשיך וטוען, כי למעשה כעת התהפכו היוצרות: "טוני פאדל  (Tony Fadell) היה חלק מצוות הפיתוח שהוציא את מכשיר ה- iPod הראשון לפועל והיה מעורב עמוקות בתרבותה של חברת אפל, כאשר הייתה אינטואיטיבית. כיום, טוני הולך לעבוד אצל חברת גוגל כחלק מהעסקה עם חברת Nest- אין ספק שהחדשנות באה כעת מכיוונה של חברת גוגל"- כך טוען.

בהמשך, נוגע וולטר באופיו של מנכ"ל אפל המנוח ואומר כי אילו סטיב גובס היה בין החיים היום, ללא ספק היה רוצה להיכנס עוד יותר אל עובי הקורה הטכנולוגית ולהוציא לפועל את פרויקט הטכנולוגיה הלבישה עלייה אפל עובדת, (פרויקט ה- iWatch) או אפילו את הטלוויזיה החכמה מבית אפל. בהמשך הראיון, מתייחס וולטר באופן ישיר למנכ"ל אפל הנוכחי טים קוק, ומרמז בעקיפין על תפקודו של קוק כמנכ"ל החברה: "באסיפת בעלי המניות בסוף פברואר, הם כנראה צריכים להתחיל לחשוב על מה צריך להיות הצעד הבא" אומר, ומציין כי בעלי המניות הם למעשה אנשיו של סטיב ג'ובס ואינם נמנים עם מועדון המעריצים של טים קוק לדבריו.

לקראת תום הראיון מרמז וולטר לגבי הבאות ואומר כי הוא מצפה לראות "משהו גדול" מחברת אפל בשנה הקרובה. באופן מפתיע, וולטר אינו מתייחס לשינויים הטכנולוגיים אותה עשתה החברה בתקופה האחרונה עם השקתו של מכשיר האייפון 5S ומערכת ה-iOS 7, שכן דבריו אינם עולים בקנה אחד עם הנתונים לפיהם ממשיך האייפון 5S עדיין נחשב לנמכר ביותר ברשתות הסלולר  בארה"ב.

ניתן לסכם את כל הראיון אותו העניק וולטר בשורה אחת: "אפל כבר איבדה את הקסם".

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • y

  גוגל משתלטת על כל העולם וגם אפל לא יכולה שלא להשתמש בשירותיה מחיפוש בדפדפן gmail אפליקציות גוגל שימושיות שנמצאות בapp store ועוד.

 • א

  נו באמת..

 • y

  עם כל הכבוד אבל לפעמים היוצרות מתהפכות לפעמים ויש להשלים עם זה גוגל היא חברה הרבה יותר יצירתית והרבה יותר דינאמית היום מכל חברה שטני מכיר היום .

  • א

   יצירתית? בגלל מה? משקפיים לחייזרים?

   • א.א.

    כן, משקפיים לחייזרים, מציאות רבודה, עדשות לניטור הבריאות, מכונית אוטונומית, בלונים פורחים כדי לחבר מקומות נידחים לאינטרנט, בדיקות גנטיות שעלותן עשרות אלפי דולרים בחינם תמורת שיתוף המידע הגנטי עם הקהיליה המדעית, חיפוש קונקסטואלי, מיפוי של רוב העולם, האינטרנט של הדברים (מקרר שיודע להזכיר לך מה חסר לך ואילו מוצרים פגי תוקף וכו'), רובוטיקה מתקדמת, כל זאת לפני שדיברנו על רכישת NEST. אה, ופלטפורמת המובייל הפופולארית ביותר בפער עצום, עם כ80% מהשוק העולמי.

    • א

     ..ומה מבין אלו בשוק היום? (חוץ מהפלטפורמה למובייל)
     אתה זורק סיסמאות.

     • א

      תיקון, גם שירותי המיפוי.

      • א.א.

       גם הבדיקות הגנטיות חינם, גם החיפוש הקונטקסטואלי, גם המכוניות האוטונומיות שצברו עשרות אלפי ק"מ בארה"ב (אך עדיין לא יצאו לייצור מסחרי עדיין, אולי זה מה שמבלבל אותך), גם המציאות הרבודה..
       חוץ מזה, חדשנות של חברה לא נמדדת *רק* במה שכבר הוציאה לשוק, אלא במה שהיא מתכוונת להוציא לשוק.
       עם כל הכבוד, אולי מספיק כבר עם האטימות הזו? אפל שילבה חיישן טביעת אצבע ופלאש יעיל יותר, אך לא הציגה חידוש (לא שיפור של הקיים) משמעותי מאוד בתחום כלשהו לאחרונה. אולי היא תציג בעתיד, אולי אפילו מחר, הכל מוכן ופשוט שומרים על סודיות, אך עד שזה יקרה, אנא ציין את החידושים הטכנולוגיים שהיא הציגה לאחרונה, או כאלו שאושרו רשמית, או פשוט קבל את העובדה שהיא לא חב' חדשנית כרגע.

       • בולי

        דיברת על זה שחדשנות נמדדת במה שמתכוונים להוציא לשוק. האם יום לפני הכרזת האייפד אפל נחשבה ללא חדשנית מספיק ?

        אפל שומרת בסוד כל פרוייקט שהיא עובדת עליו במסיבה הפשוטה שזה יוצר הייפ וגם כדי שמתחרים לא יעתיקו.
        אני לא רואה בזה פחות חדשנות.

        ביינתים לגוגל יש דרך ארוכה גם עם המשקפים וגם עם הרכבים.

        • א.א.

         ודאי שיש דרך ארוכה, גם ציינתי את העובדה שאפל נוטה לשמור בקנאות על התוכניות שלה, אך חדשנות אינה שיפור של הקיים אלא אספקט חדש.
         אם מחר אפל תשחרר משהו מדהים, כולנו נשמח והשוק יצעד קדימה, אך ע"פ מה שידוע לנו היא מתכננת שעון חכם (שאפילו אם יהיה טוב משמעותית מהpebble או מאחרים, צריך חידוש משמעותי שלא הוצג כדי להיחשב חדשני) והתממשקות עם הרכב. גם ע"פ רישום הפטנטים (שכשלעצמם מעניינים מאוד) קשה למפות את התוכניות שלה, אך האם זה חדשני יותר מהתקדמות כה משמעותית בתחומים כה רבים?
         המשקפיים עובדים, ניסיתי אותם. המכוניות בשימוש ע"י טסטרים של גוגל מדי יום, זה לא חלומות באוויר. הבלונים עבור אינטרנט אמנם עדיין רחוקים אך גם בפיתוח. האינטרנט של הדברים למעשה כבר כאן. האם אתה יכול בכנות לומר שבעיניך כל אלו פחות חדשניים מהמצב ידוע הנוכחי של אפל?

 • אנדרואיד מס' 1

  כל מילה בכתבה זאת אמת חוץ מהתגובות הגרועות פה שעדיין חיים בסרט ולא יכולים לקבל את זה

  • הבנת את זה, ברוך?

   די כבר, נמאס ממך! ילד בן 4 שקנה סמארטפון ולא מסוגל לקבל מציאות שישנם אנשים שחושבים אחרת. ובלי לדבר על מצב שבו תבין שיש אנשים שמסוגלים להתנתק מרגשותיהם הילדותיים ולחשוב בצורה אובייקטיבית, זה עוד רחוק.
   אתה פשוט מזבל את האתר, בכל כתבה עם המילה גוגל או אפל צריכה להופיע התגובה האווילית שלך, שאף פעם לא קשורה לעניין, בסגנון 'בגוגל זה לא היה קורה'?
   יש לך משהו לעניין – תגיד. אין לך? פשוט תסתום!

 • בולי

  להגיד שאפל לא מחדשת זה בורות. אם אייזקסון חושב שכל שנה אפל צריכה להוציא מוצר מהפכני הוא טועה.
  אני לא רואה שום חברה היום שמצליחה לאחד כלכך הרבה מוצרים ולשלב אותם ברמה כלכך גבוהה חוץ מאפל.

  אני מחזיק במקבוק כבר מ 2008 ולפני שנה קניתי אחד חדש וכל פעם מתפלא איך עבדתי לפני או איך אני עובד בעבודה עם ווינדוס 7/8.
  ככל שהזמן עובר המוצרים שלי בבית הופכים לאפל או כאלה שתומכים בהם והשימוש של ההורים שלי הפך לפשוט הרבה יותר.

  חוץ מזה לא זכור לי עוד חברה שיש לה כח כלכך גדול בשוק. שאפל אמרה לא לפלאש של אדובי הרבה אנשים התעצבנו, היום אפילו אדובי עצמם הפסיקו את התמיכה במובייל והם תומכים יותר ויותר ב HTML5.
  אותו דבר קורה עם ה NFC, אפל החליטה לא לאמץ את ה NFC וללכת לכיוון BLE מה שגרם ל NFC להתמך הרבה פחות ע"י השוק ומי יודע איפה זה יהיה עוד שנה.

 • אייפון הוא מותג חזק שתמיד ימכור בכמויות אדירות בכל שנה

  הם פשוט לא התקדמו בקצב טוב עם יצרניות האנדרואיד שעוקפות את אפל בהרבה –
  לדעתי זה קשור בניהול הכושל של טים קוק או משהו אחר בפיתוח האיטי והכושל בשנים האחרונות
  אבל תמיד יאהבו אייפון ותמיד יקנו אייפון כי זה מותג חזק מאוד בשוק שאפל מרוויחה ממנו
  כמויות אדירות של כסף (מיליונים וגם מיליארדים) והיא גם החברה עם השווי הגדול ביותר
  והמותג הוא גם מאוד פופולרי ונמכר וכמעט לכל אחד (גם ביקר לצעירים)
  יש אייפון -אם תלכו בארה"ב ברחוב תמיד תראו מישהו או כמה אנשים עם אייפון
  וזה לא בגלל המפרט שלו (שהוא בסיסי יחסית) ולא בגלל חוסר החדשנות הידוע –
  בעיקר בגלל שהאייפון הראשון מכר מיליאררד ומשהו מכשירים בכמה חודשים
  וגם מאז ההכרזה הייתה התלהבות כי הוא היה עם מסך מגע יותר חדשני
  והוא לא היה הסמארטפון הראשון -הסמארטפון הראשון (עם מסך מגע) היה כבר ב 1998
  ולא סמארטפון כמו היום -אלא טלפון ענק ומגושם את אנטנה ומסך מגע על כל החלק הקדמי
  שגם היה מאוד מיושן ובטכנולוגייה מסורבלת ומיושנת מאוד שנכחדה (תבדקו בויקיפדיה-יש תמונה בצד
  בערך "טלפון חכם" ויש גם את השם של הטלפון –
  אפל רק ריעננה את השם סמארטפון בכל רחבי העולם באמצעות האייפון
  וגם את האייפד באותה צורה .
  אפל תמיד תישאר נערצת בזכות המותגים המצליחים והאהובים ביותר בעולם -אייפד (טאבלט)
  ואייפון (סמארטפון) וגם כמובן עם ה mac (מחשב) שהיה מבין המחשבים האישיים הראשונים בעולם
  וגם ככה עם האייפוד (נגן מוזיקה/נגן מדיה בצורת טלפון מסך מגע)
  אז אפל רק תוציא שדרוג הכי קטן וכולם התנפלו על החנויות
  וטים קוק כבר הבין את זה ולא שידרג משמעותית את האייפון 5 בשביל חיסכון בתשלום הרכיבים למכשיר
  והכריז רק על גרסה משופרת ושכמעט מוכרת 10 מיליון מכשירים כמו בכל שנה –
  אפל מוצאים את השיטות שלהם בשביל למכור בכמויות גדולות -צבע זהב וחיישן טביעות אצבע
  שאף אחד לא יכול לסרב חזה -ישר לחנויות בלי לחשוב אפילו .

  • AA

   אתה לא מר גוגל?

 • א.א.

  עוד הערה קטנה, "innovative"- חדשני, לכן גוגל היא החב' החדשנית ביותר, או המציגה את החדשנות הרבה ביותר.

 • א.א.

  קשה מאוד לומר, גוגל פתוחה יותר בחלק מהפרוייקטים שלה ואפל כמעט תמיד שומרת על מעטה סודיות כבד. אם מסתכלים על הפטנטים שאפל רושמת דווקא מצטיירת תמונה מסקרנת מאוד, אף שקשה לנחש מה היא. גם גוגל אינה טומנת את ידה בצלחת.
  אני מסכים לגבי החדשנות בתחום הסמארטפונים. לדעתי, זה לא מהיום והמיקוד עבר מחידוש לליטוש הקיים שזה מעולה, עד גבול מסויים- שעבר. יחד עם זאת, זה לא התחום היחיד בו אף חב' עוסקת- הכיוון אליו אנו צועדים הוא אקוסיסטמה הכוללת כל אספקט טכנולוגי בחיינו- מהרכב, לטלויזיה, המחשב/ טאבלט, השעון או פריט לבוש אחר וכמובן גם הסמארטפון. שם טמון הפוטנציאל האמיתי כי כשאדם בוחר פלטפורמה, הוא ייטה לבחור אותה בכל אלו כדי למקסם את היכולות של כל המכשירים ובתחום הזה, אף חב' עוד לא הציגה את המתחרים האמיתיים שלה.
  מלבד זאת, לא הייתי דואג לאפל. עם מותג חזק, עתודות מזומנים גדולות וקהל לקוחות נאמן מאוד, היא יכולה להרשות לעצמה תקופות של יישור קו. אני מקווה שהיא מנצלת את הזמן כראוי כדי להציג חידושים אמיתיים כי רק בתחרות אמיתית הצרכן מרוויח: מחירים טובים יותר וטכנולוגיה מתקדמת יותר.

 • שלומי

  למרות שאני בא מעולם האנדרואיד, אני מכבד מאוד את אפל, והוא נורא צודק. אפל הפכה ממובילה ולמובלת, לפחות בחלק מהדברים שהיא עושה. היא בלחץ וזה משפיע על המוצרים שלה ואיכותם. גוגל חושבת קדימה, לא מסתכלת (רק) על הכיס שלה, אלא מביאה המצאות ורעיונות חדשניים לשיפור והנגשת הטכנולוגיה לכל.

 • מקס

  העיצוב של הגאלקסי החדשים יפה יותר מהאאפונים מי גאלקסי 4 בעיקר והנוט 3 ביכלל אחד היפים וכמו שההיסטוריה של אפל בלי סטיב גובס החברה תתחיל להעתיק מהמיתחרות

 • galaxy s4 mini

  אני אוהב את העיצוב של אפל אבל לא את התוכנה גם העיצוב של סמסונג יפה אבל עדיין חבל שלא עובדים בייחד 0:

 • natish

  אריק שיינר היקר,

  וולטר אייזיקסון הוא לא מפיק ולא גרביים. הוא סופר וליתר דיוק, האוטוביוגרף של ג'ובס.
  הידע שלו על עולם הטכנולוגיה, שקול לידע שלו בנושא הפקת סרטים.