ballmer punch

סטיב באלמר פרש זה מכבר מתפקידו כמנכ"ל מיקרוסופט, אבל זה לא מונע ממנו להיות דמות חשובה בחברה ולהגיד את דעתו גם בנושאים בהם המנכ"ל הנוכחי לא ממש רואה איתו עין בעין. בפגישה של בעלי מניות החברה, באלמר התבטא בנחרצות נגד מדיניות האפליקציות הנוכחית של מיקרוסופט, וטען שהדרך היחידה להציל את הגירסה הסלולרית של Windows 10 היא לגרום לה להריץ אפליקציות אנדרואיד.

עד לאחרונה, מסלול שמאפשר למפתחי אפליקציות אנדרואיד להמיר אותן בקלות וכמעט ללא עלויות ל-Windows אכן היה בתוכניות של החברה, אך תחת ניהולו של המנכ"ל החדש, סטיה נאדלה, התוכנית הזו נגנזה בינתיים. במקום זה, נאדלה מאמין שמיקרוסופט תפתה את המפתחים בזכות העובדה ש-Windows הופכת לאט לאט למערכת אוניברסלית, ככה שאפליקציות סלולריות יכולות לעבוד גם בגרסה השולחנות וגם בקונסולת ה-Xbox.

"זה לא יעבוד!", אמר באלמר בנוגע לדרך הפעולה שהציג נאדלה, והציע כחלופה לאפשר למערכת להריץ ישירות אפליקציות אנדרואיד.

באלמר אמנם כבר לא אוחז בתפקיד ראשי בחברה, אך הוא האדם היחיד עם מספר המניות הגדול ביותר בחברה, ולכן דעתו עדיין נחשבת במסדרונות ההנהלה שלה. לא בטוח שזה מה שישכנע את נאדלה לשנות תוכניות – במיוחד לאור כך שההערה הזו מגיעה מצד המנכ"ל הקודם שהביא את המערכת הסלולרית של החברה למצב כל כך גרוע – אבל זו בהחלט התבטאות מעניינת שמלמדת שלכל אחד יש רעיון אחר כיצד ניתן להציל את Windows Phone.

שתף:
-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.
 • RuR

  האם אפשר לשנות אייקונים בווינדוס? לא. במקום זה יש ריבועים גדולים ומכוערים. אפשר להחליף לאנצר? לא. אז לכן ווינדוס לא מסוגלת להגיע לרמה העיצובים של מערכת ההפעלה אנדרואיד, שבה אני יכול לגרום לה להיראות בדיוק איך שאני רוצה.

  • Avia Chen

   זה א-ף פעם לא נראה טוב, לא החלפת אייקונים [שאף פעם לא יהיה אייקון מדויק לכל האפליקציות, חצי יהיו מעוצבות וחצי יהיו רגילות. חצי אפוי בקיצור, כמו אנדרואיד] ולאנצר? אם הלאנצר ברירת מחדל מספיק טוב [והוא כן] אין טעם להחליף ללאנצר מבוגבג של חברת צד ג' שמותאם ל5000 מכשירים בצורה צולעת.

   • RuR

    אצלי זה נראה מעולה, הרבה יותר טוב מכל אייפון. הלאנצר TSF יותר מוצלח, אינטואיטיבי ויפה יותר מכל אייפון. באייפון בהחלט יש מה להחליף את הלאנצר, ואם היה אפשר כבר ממזמן הייתי מחליף לאנצר באייפד שלי.
    נ.ב. לאנצרים בסגנון TSF או נובה לא מותאמים בצורה צולעת. להפך.

 • RuR

  זאת אכן השיטה היחידה – כל דרך אחרת תוביל אותם מהר לפח. לא הרבה אנשים רוצים לקנות טלפון עם מעט אפליקציות, ולא הרבה מפתחים רוצים לפתח אפליקציות למערכת עם מעט אנשים, ולכן ווינדוס בחיים לא תצמח בשיטה הנוכחית.

 • דן

  אני בספק כמה מפתחים יעשו את זה.
  יש אפליקציות פופולריות שלא עשו גרסה יעודית עד עכשיו, ומן הסתם לא רואים סיבה להשקיע משאבים במערכת.
  הרצת אפליקציות בעזרת אימולטור כזה או אחר יפתח את המכשירים למשתמשים שפחדו לרכוש אותו בגלל המחסור.
  חוץ מזה שאם זה יעבוד טוב זה יחסוך למפתחים לא מעט עבודה, וכן אפשר להגדיר שוני עיצובי שיתאים יותר למערכת אבל הקוד עצמו יהיה זהה לקוד של אנדרויד.

  • מישקה מהמכולת

   העניין הוא שבאפליקציות לא יעבדו טוב על המחשב.. צריך לבנות את האפליקציות מאפס כדי שהן יעבדו על כל המכשירים ובכל הגדלים.. אני לא בטוח שזה אפשרי לביצוע במידה ופשוט עושים פורט לאפליקציה מאנדרואיד ומשנים לה את העיצוב פה ושם..

   • דן

    מדברים כאן נטו על הטלפונים, זה לא שכרגע כל האפליקציות שיש על הטלפון נמצאות עם המחשב ולהפך.

 • מישקה מהמכולת

  מתן מסכים רק עם החלק השני של תגובתך.. המערכת עצמה דווקא מעולה ומאוד יפה בגרסתה ה-10 ומבחינת עיצובית היא יכולה כעת להתחרות באופן שווה עם שאר מערכות ההפעלה.. העניין הוא אכן המחסור החמור באפליקציות.. ונאדלה לא רוצה שהמערכת תריץ אפליקציות אנדרואיד כי הוא רוצה שהן יעבדו על כל הפלטפורמות של מייקרוסופט ובכל מכשירי ווינדוס בכל הצורות וכל הגדלים.. אולי כי הוא גם רוצה גרסאות ייחודיות של אפליקציות למערכת ההפעלה כמו שיש לאנדרואיד ו-IOS

 • Matanh Haz

  אין למערכת סיכוי להצליח גרועה. והכי חשוב אין אפליקציות

 • disqus_ys

  לפני כמה שנים טענו אנליסטים שwp תהיה המערכת מס' 2 אחרי אנדרואיד עד 2015.

  • Omer Sulimani

   וזה לא נראה באופק