בהודעה רשמית של מיקרוסופט מהשעה האחרונה הודיעה החברה כי סטיב באלמר, מנכ”ל החברה מעל 13 שנה יעזוב את מיקרוסופט בעוד 12 חודשים. באלמר יישאר מנכ”ל בפועל עד אשר ימצא לו מחליף.

“אין אף פעם זמן מושלם עבור סוג כזה של מעבר, אבל עכשיו זה הזמן הנכון”, אמר באלמר בבלוג של מיקרוסופט ומסביר כי החברה בשינוים גדולים והיא זקוקה למנהיגות חדשה לטווח ארוך שתנהיג את האסטרטגיה החדשה.

מועצת המנהלים של מיקרוסופט תרכיב וועדה מיוחדת כדי למצוא מחליף לבאלמר, וזה כולל את יו”ר הדריקטוריון ביל גייטס. החברה ברדמונד אומרת כי ישקלו גם מועמדים מתוך החברה וגם מועמדים מבחוץ.

באלמר היה ידוע במסיבות העיתונאים הצבעוניות שהיה עורך (וידאו בהמשך). הוא החל במיקרוסופט בשנת 1980 והפך למנכ"ל בינואר 2000. תחת ניהולו, הוא הצליח להגדיל את ההכנסות ורווחי החברה, והקים את מחלקת ה-Xbox ו-Data Center וכמובן גם עורר מחדש את תחום המובייל עם Windows Phone. החברה הצליחה להגדיל את הכנסותיה בתחום העסקי עם Office 365, מערכת ההפעלה לשרתים וכלים שונים שהשיקה.

אולם בשנתיים האחרונות, מיקרוסופט נאלצה להתמודד עם תחרות עזה מצד חברות רבות, דבר שדרש ממנה לשנות תפיסה. כך בשוק המובייל, מיקרוסופט עדיין מדשדשת עם Windows Phone ויש האומרים כי שיתוף הפעולה עם נוקיה מבריח יצרניות אחרות. תחום החומרה בניידים שנכנסה החברה בשנה אחרונה עם טאבלט ה-Surface גם הוא לא צלח במכירות ובשוק הדפדפנים כבר הפסידה את ההובלה לדפדפן הכרום של גוגל. אם זה לא מספיק, מערכת האנדרואיד מאיימת על מיקרוסופט בתחום מערכות ההפעלה הביתיות וכבר כיום ניתן למצוא את האנדרואיד כתחליף זול ל-Windows 8, שגם היא ספגה לא מעט ביקורות שליליות.

וידאו: סטיב באלמר כוכב המסיבה

http://www.youtube.com/watch?v=e8M6S8EKbnU