אין ספק שהרכישה הדיגיטלית שינתה את פני הצרכנות העולמית. ספריות הסרטים, המוזיקה והמשחקים הולכות ומתרוקנות מדיסקים כאשר כמות התוכן הדיגיטלי שנרכש רק עולה ועולה. אחת החלוצות הגדולות בתחום הרכישה הדיגיטלית, וללא ספק הגדולה ביותר בתחום המשחקים למחשב האישי, חוגגת הישג ניכר אליו הגיעה לאחרונה.

שירות ה-Steam, קהילת המשחקים וחנות מקוונת שחגגה עשור בחודש ספטמבר האחרון, עליה כל גיימר שמע לפחות פעם אחת, רושמת הישג מרשים של 65 מיליון משתמשים פעילים. רק כדי להמחיש את גודל ההשתלטות של הרכישה הדיגיטלית במיוחד לאחרונה, חברת Valve העומדת מאחורי החנות מסרה שמספר המשתמשים עלה ב-30% רק בשנה האחרונה.

מדובר במספרים גדולים מאוד, אם כי Steam היא לא החלוצה היחידה בתחום. בחודש יוני האחרון, EA הודיעה כי היא הגיעה ל50 מיליון משתמשים, ומיקרוסופט מסרה לאחרונה שב-Xbox Live יש כ-48 מיליון משתמשים. לחנות המשחקים והרשת המקוונת של סוני, ה-PSN, יש מספר גדול יותר משל שתי האחרונות גם יחד, ועומד על 110 מיליון, כנראה בשל היותו חינמי בניגוד ל-Xbox Live של מיקרוסופט.

יש כאלו שאוהבים לראות את הספריה שלהם מלאה בקופסאות ובעטיפות של משחקים, אך יש כאלו שמעדיפים לשבת על הספה בסלון ולהשיג משחק, סרט או מוזיקה מבלי להתאמץ הרבה.