אם יצא לכם להיתקע באמצע המשחק מבלי לדעת כיצד להתקדם או איך לעבור את השלב, וודאי חיפשתם לעצות באינטרנט, אולי ביוטיוב אם מישהו העלה וידאו קשור, או אף התקשרתם לחבר שבמקרה שיחק במשחק ויכול לעזור. “בעיות” רבות צצות במשחקים המורכבים של היום ולא תמיד יש מי שיכול לסייע, ובדיוק בשביל זה חברת Valve, מפתחת המשחקים הגדולה אשר אחראית לכותרים כמו סדרת Half-Life, Counter Strik ועוד הקימה קהילה ייעודית לגיימרים מכל העולם.

את תוכנת ה-Steam של Valve וודאי חלקכם מכירים, וכחלק ממנה, היא הקימה את Steam Game Guides, לשונית חדשה המספקת טיפים, צ’אטים, ודיונים על כל המשחקים החמים. החל מאמש, קהילת המדריכים החדשה הושקה בגרסת בטא, כך שאם יש לכם חשבון ב-Steam והורדתם את התוכנה, תוכלו להצטרף לקהילה ותייעץ, לשאול ולדון במשחק ובנוסף גם לבנות מדריכים, לשתף תמונות וסרטונים ולהעלות אותם ישירות ל-Steram Cloud.  כדי להצטרף, יש צורך להירשם לקהילה ולאחר האישור, נוצר כפתור נוסף בתוכנה בשם Guides. כך לדוגמה יצר אחד ממעצבי הממשק ב-Vealve את המדריך לפורטל 2 כדי להדגים כיצד הדבר עובד.

אבל ל-Valve לא הולכת להיות תחרות קלה במיוחד, כאשר אתרים כמו GameFAQs עושים זאת כבר מספר שנים ובארץ ישנם קהילות המדברות עברית ומותאמות יותר לקהל הישראלי, אך אולי כשהאפשרות לעזרה כה נגישה והיא חלק מפלטפורמת המשחק, ל-Valve יכול להיות יתרון משמעותי על השאר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.