כארבעה חודשים לאחר שהושקה, קצב האימוץ של חלונות 8 עדיין נראה, בפועל, איטי משהו. כך עולה גם מנתונים ששוחררו על ידי Steam, אתר הורדת המשחקים של Valve, לגבי מערכות ההפעלה ששימשו את באי האתר בינואר, החודש הראשון של 2013.

לפני נתונים אלו, רשמה חלונות 8, על גרסותיה השונות, עלייה של פחות מ-2% בשימוש לעומת דצמבר, ובסך הכל הגיעה ל-8.76% מכלל המשתמשים, עדיין פחות מחלונות XP בגרסת 32 סיביות שירדה מ-10.01% ל-9.66% מכלל המשתמשים, ועם זאת היא עדיין מעל קו עשרת האחוזים אם מחברים גם את משתמשי חלונות XP בגרסת 64 סיביות. רק להזכיר, XP היא מערכת הפעלה בת 11 שנים, וכמעט ללא ספק חלונות 8 הרבה יותר יציבה ומהירה ממנה, גם לטובת שחקני מחשב.

מי שממשיכה להוביל ללא עוררין היא חלונות 7 עם כמעט 70% לגרסותיה השונות, למרות ירידה קלה מאוד.

לפי המספרים הללו, נראה שדרכה של חלונות 8 ללב המשתמשים עדיין ארוכה, במיוחד לאור הירידה המתמשכת, עליה כבר דיווחנו, במכירות מחשבי ה-PC שמוכיחה, בין השאר, שמשתמשים רבים מעדיפים להישאר עם המחשבים הנוכחיים שלהם שאצל חלקם הגדול מבוססים על חלונות 7.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.