כארבעה חודשים לאחר שהושקה, קצב האימוץ של חלונות 8 עדיין נראה, בפועל, איטי משהו. כך עולה גם מנתונים ששוחררו על ידי Steam, אתר הורדת המשחקים של Valve, לגבי מערכות ההפעלה ששימשו את באי האתר בינואר, החודש הראשון של 2013.

לפני נתונים אלו, רשמה חלונות 8, על גרסותיה השונות, עלייה של פחות מ-2% בשימוש לעומת דצמבר, ובסך הכל הגיעה ל-8.76% מכלל המשתמשים, עדיין פחות מחלונות XP בגרסת 32 סיביות שירדה מ-10.01% ל-9.66% מכלל המשתמשים, ועם זאת היא עדיין מעל קו עשרת האחוזים אם מחברים גם את משתמשי חלונות XP בגרסת 64 סיביות. רק להזכיר, XP היא מערכת הפעלה בת 11 שנים, וכמעט ללא ספק חלונות 8 הרבה יותר יציבה ומהירה ממנה, גם לטובת שחקני מחשב.

מי שממשיכה להוביל ללא עוררין היא חלונות 7 עם כמעט 70% לגרסותיה השונות, למרות ירידה קלה מאוד.

לפי המספרים הללו, נראה שדרכה של חלונות 8 ללב המשתמשים עדיין ארוכה, במיוחד לאור הירידה המתמשכת, עליה כבר דיווחנו, במכירות מחשבי ה-PC שמוכיחה, בין השאר, שמשתמשים רבים מעדיפים להישאר עם המחשבים הנוכחיים שלהם שאצל חלקם הגדול מבוססים על חלונות 7.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • דוד

  80 מליון עותקים זה יפה מאוד !!!!

 • ממליץ על 8

  זה לא שכולם ישדרגו עכשיו ללינוקס,מקינטוש או כרום,
  וינדוס 8 בסוף תצליח ותהיה מאוד פופולרית.
  זו מערכת מצוינת ואני באופן אישי מאוד נהנה ממנה.

  • בולי

   אנשים גם דילגו על ויסטה ומיקרוסופט הבינו את זה והוציאו את 7.
   אנשים לא חייבים לשדרג אם אין למה.

   למה שמשתמש עם מחשב נייח/נייד עם שימושים פשוטים ירצה לשדרג לווינדוס 8 ? אקספלורר 10 ?

   • נבו

    עד סוף ינואר היה להם מבצע שאיפשר "להכשיר" מערכות פיראטיות – ללא שאלות או בדיקות רשיון, ובזול – 40 דולר למערכת הפעלה.
    אני חושב שהשחרור מכאבי ראש בכל הנוגע לאבטחה ובדיקות מערכת שוות את זה.

 • גבי גפן

  אכן, קצב אימוץ איטי בפרט בגלל המטרו שמרתיע הרבה לקוחות.
  אם כי מיקרוסופט לקחו הימור נכון. אני חושב שהם מנסים להתקדם יותר לכיוון עתידני, ועל הדרך להרוויח "עוד כמה גרושים" – ע"ע אקסבוקס ואופיס 2013.
  אם באמת קצב הוצאת המערכות החשות יהיה כל שנה (כפי שדיווחו כאן פעם) – המכירות יקפצו ולו בגלל שאנשים לא ירצו 'להישאר מאחור'.

 • 2

  קניתי שתי מחשבים נידד ונייח עם מערכת חלונות 8 והיא לא נתקעת בכלל לפחות לא עד עכשיו חודש מהקנייה גם במשחקים כבדים זה ממש נוח לגשת למחשחקים עם הממש של האריחים חוץ מזה שאין התחל הכול מעולה ממש מהיר ממליץ בחום ואלה שחושבים שקשה להשתמש בזה בלי טאצ זה סתם תירוץ לאלה שמפחדים לנסות

 • אמיר

  לאט לאט לא צריך להשתגע..

  8 היא מערכת הפעלה מדהימה לכל מי שחושב שהיא מסובכת פשוט צריך להתרגל תאמינו לי זה כל כך קל ופשוט!

  אני מאוד אבל מאוד ממליץ למיקרוסופט להציע לסטים לשתף פעולה בחנות שלה ככה שיהיה מכירת משחקים לPC שהוא desktop במקום שיהיה שם רק מכירת משחקים לxbox live או משחקים פשוטים שמתאימים לסמארטפון..

  • אחד

   בתור אחד שמשתמש בה מעל לחודש הכל מצוין לאט לאט אנשים יבינו וישדקגו
   כמובן שצריך לשפר כמה דברים אבל בכללי מצוין