עכשיו זה סופי. מיקרוסופט (Microsoft) מחזירה את כפתור 'התחל'לחלונות. עם זאת, השינוי הזה לא יבוא לידי ביטוי, כמו שינויים אחרים שהציגה החברה בכנס build 2014, בעדכון שמתחילה החברה לשחרר עבור חלונות 8.1. אבל גם לא ברור האם מדובר בשינויים שיכללו בעדכון נוסף לחלונות 8.1 או שהם יישמרו כבר עבור Threshold/חלונות 9.

כך או כך, גם תפריט 'התחל' הוא לא בדיוק התפריט הישן שהכרנו בגרסאות קודמות של חלונות, אלא שילוב עם תכונות של חלונות 8. מעבר לתפריט הישן המוכר, יוצג בתפריט גם מעין תקציר של תפריט האריחים של חלונות עם הפניות לתיבת הדואר, לחנות היישומים של חלונות, לרשתות חברתיות, לשירות האחסון בענן ועוד. למעשה, תצורת התפריט שהוצגה דומה במדויק להערכות שעלו בחודשים האחרונים לגביו.

גם השינוי הנוסף שהציגה החברה כבר היה צפוי: הרצת יישומים טבעיים של חלונות 8 בסביבת שולחן העבודה, בחלונות משלהם, וזאת במקום בהרצה על מסך מלא כפי שאמורים יישומים אלו לפעול כשמריצים אותם מתפריט האריחים.

זה כמובן לא אומר שמיקרוסופוט מתכוונת לוותר על ממשק האריחים. הוא נשאר שם בצד השני של המטבע ויפעל כרגיל. המטרה של החברה הוא 'להחזיר הביתה' את משתמשי העכבר והמקלדת, שדורשים את סביבת העבודה הישנה, ועם זאת לנסות למשוך אותם לסביבת העבודה החדשה המבוססת על מגע.

בתוך כך מפרסמת מיקרוסופט פרטים על העדכון הראשון של Windows 8.1 (בשם Update 1). העדכון ישוחרר רשמית להורדה למשתמשי המערכת האחרונה של מיקרוסופט ב-8 לאפריל ותכלול מספר שינויים שאותם כבר ראינו בהדלפות קודמו כמו האפשרות לדלג על מסך ההתחל החדש ישירות לשולחן העבודה, שינוי שורת המשימות שתכלול מעתה גם גישה ליישומי האריחים הפתוחים והתאמות אישיות יותר למסך ההתחל (Modern UI)/

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • לא מרוצה

  חלונות 8 פשוט מערכת דפוקה נכון שבזמן האחרון היא קצת יותר רגועה אבל הסיוט של השנה הראשונה לא ישכח. לא נוגע יותר במערכות חלונות בשום צורה לא טאבלט ולא מובייל ושיחפשו אותי בסיבוב. הם בדרך להיות זומבי שמקבל כסף מהפטנטים ונשען על העבר.

  • יוסי כהן

   לא מצאתי שום בעיה במערכת חוץ מהלחצן ימני בממשק המודרני.
   מסך ההתחל הרבה יותר נוח מהדבר הזה שנקרא תפריט ההתחל.
   ולא לגעת בטאבלטים שלהם? הטאבלטים שלהם והמגע של ווינדוס 8.1 הוא המגע הכי טוב והכי מהיר שקיים כיום בשוק והטאבלטים שלהם מדהימים וכבר זולים(ר"ע T100 של אסוס) אתה טיפה מגזים ונשמע כמו איזה מישהו שמפחד לנסות דברים תן לי לנחש גם ויסטה היה ווינדוס גרוע? לא אתה טועה המחשב שלך פשוט היה גרוע ולא יכל להריץ אותו!
   אצלי ויסטה פעל הרבה יותר מהר מXP(הנוראית אחרי שיצא ויסטה)

   • גם אני חושב שW8 היא נחמדה מאוד היום. אבל החודשים הראשנים איתה היו סיוט.

 • בולי

  מיקרוסופט הבינה שהם נכשלו. מנסים לתקן לפני שיהיה מאוחר מדי. למה להכריח את המשתמשים להוריד את ההתחל ? למה לא לשאול אותם בהתקנת הווינדוס או לתת להם אופציה אחר כך ? כל מבוגר או טכנופוב שאני מכיר לא יסתדר בלי ההתחל.

 • Ran

  סוף סוף קיבלו שכל….

 • ווינדוס 8.1

  מתי העדכון יוצא?

 • Alex N

  סוף סוף.

  אחרי שראיתי את צילום המסך, זה מה שיש לי לומר.
  סוף סוף, בדיוק מה שרוב המשתמשים היו רוצים.

 • פיסיקאי משועמם

  אין מה לעשות, עם מייקרוסופט עובד רק חוק אחד: תמיד להתקין רק מערכות הפעלה אי זוגיות. נחכה לחלונות 9…

  • האמת שמאז 8 החוק התבטל

   • בעל אנרואיד

    לא
    החוק עדיין קיים

   • בולי

    אתה יכול להתווכח עם נתונים מספריים ? המצב הוא כרגע כזה וגם אם אתה מרוצה יש עדיין כמה מאות אלפים שלא.

    • החוק קיים, אבל השאלה היא האם ניתן להגדיר את 8.1 כמערכת אחרת מה-8. לטעמי היא אכן שונה וטובה בהרבה.
     מה שמרגיז, הרי כל סנדלר בשוק הפשפשים יכל להגיד לMS מלכתחילה שזה (השינוי הדרסטי של W8) לא ילך, אז… למה?