סטארט-אפ ישראלי של היזם ישי גרין (סלוטו) מנסה להחזיר את חדרי הצ’אט הישנים של האינטרנט בשנות ה-90 (וקצת בשנות ה-2000) וליצור מהם רשת חברתית חדשה. הכירו את Spot.IM (ספוטים), השואפת לתפוס את מקומה של אפליקציית השיחות הפופולרית Whatsapp עם חידוש מרענן בתחום.

האפליקציה מאפשרת למשתמשים ליצור שיחות משותפות המכונות Spots על פי תכנים וקטגוריות שונות, ליצור שיח משותף בין כל המשתמשים או לבצע שיחה אישית אחד על אחד עם משתמשים אחרים בשירות. ניתן להצטרף ץ לקבוצות בנושאים שונים לפי תחומי עניין או טרנדים חמים, ולסייר בין הקבוצות השונות בלחיצה על כפתור ה-Explore.

בניגוד לפייסבוק ואחרות, כאן המידע האישי לא נשמר ואין כמעט כל תיעוד לשיחות בין המשתמשים או לדברים שאמרתם, וגם לא לפרטים האישיים. כדי להירשם לשירות נדרשת רק תמונה ומשפט כלשהו לזיהוי, וזהו. הפרטיות כאן חוזרת למשתמש, לטוב ולרע.

בתוך שיחה (Spot) אפשר לשתף תוכן דיגיטלי כמו תמונות וידאו, הקלטת קול, ציור, לשתף מיקום, YouTube, לשתף שירים ואלבומים מהiTunes, סמיילים ועוד.

Spot IM

כיום כבר מספר ידוענים רשומים לשירות כמו אביב גפן, ישראל אהרוני, שורטי ועוד וניתן לשוחח עם המפורסמים אחד על אחד או בקבוצה יחדיו בזמן אמת. “Spot.IM מאפשר למעריצים של האמן להכיר אחד את השני ( creating a community inside the community), המוצר נועד למאות אלפי אנשים לדבר ולצ'טט באותו הזמן בתוך הSpot הנ"ל ומשם לעבור לשיחות פרטיות אחד על אחד עם מי שהם בוחרים מתוך הSpot של האומן – 1-on-1-spot.” נכתב בהודעה.

בשלב זה ישנה אפליקציה הזמינה להורדה לאייפון, אולם לעת עתה, השירות בבטא סגורה כך שלא תוכלו להצטרף ומי שבכל זאת מעוניין להבין את הדברים יכול לגלוש לאתר. בחברה מבטיחים כי לאחר החגים תעלה גרסה מלאה ובינתיים רשומים מספר אלפי חברים בלבד לשירות.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.