סטארט-אפ ישראלי של היזם ישי גרין (סלוטו) מנסה להחזיר את חדרי הצ’אט הישנים של האינטרנט בשנות ה-90 (וקצת בשנות ה-2000) וליצור מהם רשת חברתית חדשה. הכירו את Spot.IM (ספוטים), השואפת לתפוס את מקומה של אפליקציית השיחות הפופולרית Whatsapp עם חידוש מרענן בתחום.

האפליקציה מאפשרת למשתמשים ליצור שיחות משותפות המכונות Spots על פי תכנים וקטגוריות שונות, ליצור שיח משותף בין כל המשתמשים או לבצע שיחה אישית אחד על אחד עם משתמשים אחרים בשירות. ניתן להצטרף ץ לקבוצות בנושאים שונים לפי תחומי עניין או טרנדים חמים, ולסייר בין הקבוצות השונות בלחיצה על כפתור ה-Explore.

בניגוד לפייסבוק ואחרות, כאן המידע האישי לא נשמר ואין כמעט כל תיעוד לשיחות בין המשתמשים או לדברים שאמרתם, וגם לא לפרטים האישיים. כדי להירשם לשירות נדרשת רק תמונה ומשפט כלשהו לזיהוי, וזהו. הפרטיות כאן חוזרת למשתמש, לטוב ולרע.

בתוך שיחה (Spot) אפשר לשתף תוכן דיגיטלי כמו תמונות וידאו, הקלטת קול, ציור, לשתף מיקום, YouTube, לשתף שירים ואלבומים מהiTunes, סמיילים ועוד.

Spot IM

כיום כבר מספר ידוענים רשומים לשירות כמו אביב גפן, ישראל אהרוני, שורטי ועוד וניתן לשוחח עם המפורסמים אחד על אחד או בקבוצה יחדיו בזמן אמת. “Spot.IM מאפשר למעריצים של האמן להכיר אחד את השני ( creating a community inside the community), המוצר נועד למאות אלפי אנשים לדבר ולצ'טט באותו הזמן בתוך הSpot הנ"ל ומשם לעבור לשיחות פרטיות אחד על אחד עם מי שהם בוחרים מתוך הSpot של האומן – 1-on-1-spot.” נכתב בהודעה.

בשלב זה ישנה אפליקציה הזמינה להורדה לאייפון, אולם לעת עתה, השירות בבטא סגורה כך שלא תוכלו להצטרף ומי שבכל זאת מעוניין להבין את הדברים יכול לגלוש לאתר. בחברה מבטיחים כי לאחר החגים תעלה גרסה מלאה ובינתיים רשומים מספר אלפי חברים בלבד לשירות.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • JamesCrow

  הבעיה במיוחד בישראל זה שאנשים לא עוזבים את המוכר, למרות שבכל הקשור לוואטצאפ אני מניח שהעניין ישתנה כאשר התשלום יתחיל (בארץ).

  דוגמה טובה שהעלו פה הייתה בנוגע לגוגל פלוס, שאם משווים באמת דבר מול דבר ניתן לראות שהיא מתעלה על הכל מול פייסבוק, אבל שוב בסופו של דבר זה משתמשים והרוב מעדיפים את הישן בארץ ואפילו לא שומעים על החדש.

  אני אישית משתמש רק בגוגל פלוס בין אם זה לדבר עם אנשים שהעברתי או סתם לדבר בקהילות שהם כמו פורומים.

  בנוגע לוואטצאפ, אני מעדיף את ווייבר כי בשבילי תוכנת מסרים שהיא לא על כל פלטפורמה (כולל מחשב) היא לא הכי שימושית.

 • אמיר

  נראה לי זה יהיה כמו שהיה עם גוגל+, שהביא הרבה יתרונות מול פייסבוק אבל נאלץ לנסות לגרום לאנשים לעזוב את המוכר

 • בעל נקסוס 4 גאה

  צריך שיהיה גם לאנדרואיד אחרת זה לא כל כך שווה

 • להב אבנר

  נשמעת מצוינת! אך כמובן שייקח זמן עד שמספר האנשים יהיה גבוה כמו בwhatsapp אם בכלל…

 • דן

  נחמד אבל זה לא יגיע לרמה של whatsapp

 • Mr google

  זאת נראת אפליקצייה איכותית וקרובה לשלמות והיא כוללת על מה שצריך
  אבל ייקח עוד זמן שהיא תיהיה פופולרית ועם הרבה משתמשים
  כמו Whatsapp