עדכון ה-Jelly Bean למכשירי הגלקסי אס 3 שיושק בקרוב מציג לא רק שדרוג בביצועי המכשיר אלא גם תוספת שימושית שהייתה עד כה בלעדית למשתמשי הגלקסי נוט 2 – מסך מפוצל.

לעבוד במקביל
האפשרות החדשה מאפשרת לעבוד במקביל על שני חלונות נפרדים, ובכל אחד מהם נוכל לפתוח יישום אחר מרשימת היישומים המוגדרים. את הפונקציה נפעיל באופן פשוט למדי על ידי לחיצה על כפתור החזרה למשך כשתי שניות, אז ייפתח סרגל קטן בו רשימת האפליקציות התומכות  במסך מפוצל וגרירת שתי אפליקציות רצויות תפצל את המסך אוטומטית. נוכל לשנות את רוחב המסך של כל אפליקציה, לקבוע מי למעלה ומי למטה, להחליף את מיקומם ולסגור אחת מהם מבלי לחשוש לאיבוד מידע. באופן זה ניתן להפעיל על חלון אחד את יישום ה-Gmail, ולצידו את הדפדפן, או הפייסבוק והכרום, או כל שילוב אחר שנרצה במסגרת היישומים שבסרגל.

כפי שניתן לראות בתמונות, אלו צילומי מסך מגרסת ה-Jelly Bean 4.1.2 החדשה של סאני, שבוחנת בימים אלה את העדכון על מספר מוגבל של משתמשים, וכפי הנראה העדכון יגיע לכל בעלי גלקסי אס 3 אשר רכשו את המכשיר דרך מפעילות הסלולר או סאני. כיום הגרסה העדכנית ביותר לגלקסי אס 3 בעולם היא 4.1.1, ואילו גרסה 4.1.2 עדיין גם לא הושקה כלל, כך שהתוספת למסך המפוצל צפויה להגיע גם למכשירים אחרים וכן ברומים המותאמים. שינוי נוסף הוא גם בגלריית התמונות המעודכנת המוסיפה אפשרויות תצוגה חדשות לגלרייה.

קרא עוד:  דיווח: האייפון המוזל של אפל יקרא iPhone SE 2, יוכרז רשמית בחודש הבא

עד כה האפשרות לריבוי חלונות הייתה שמורה רק למכשיר הגלקסי נוט 2 אשר מגיע עם מסך 5.5 אינצ' ואותה הרזולוציה של הגלקסי אס 3, כך שאלו המשתמשים היחידים אשר יכלו ליהנות מתוספת זו אשר מנצלת את הביצועים הגבוהים של המכשיר לשימוש בריבוי יישומים אמיתי ועבודה במקביל.

העדכון כרגע נמצא בשלבי בדיקה הן אצל סאני והן אצל חברות הסלולר, והוא צפוי להגיע לקראת סוף השנה כשתאריך היעד עדיין אינו סופי.

הידיעה הבלעדית שלנו פורסמה גם באתרים בעולם: Engadget, SamMobile, PhoneArena, PhAndroid, XDA, KnowYourMobile

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.