מוזילה (Mozilla), האחראית על מערכת ה-Firefox OS יכולה להיות מרוצה: היא הצליחו להגיע ליעד של מכשיר בפחות מ-50 דולים כפי שהבטיחה, ואולי אחד המכשירים הזולים ביותר בתחום המכשירים החכמים . החברה השיקה בהודו, בשיתוף עם היצרנית Spice את מכשיר ה-One Mi-FX 1, במחיר של 38 דולרים בלבד (כ-135 שקלים).

קשה לצפות הרבה ממכשיר במחיר כזה, אך ה-One Mi-FX 1 מציג מפרט סביר כמכשיר חכם המסוגל לבצע את הדברים הבסיסיים שנצפה ממנו. הוא כולל מסך 3.5 אינץ' (480×320) לצד שבב עם מעבד בעל ליבה בודדת בתדר 1 ג'יגה הרץ, תקשורת WiFi, Bluetooth ומצלמה 1.3 מגה-פיקסל. אין תקשורת דור 3 שכן עדיין דור 2 שולט ברחבי הודו. יש לו גם חריץ סים כפול, דבר אולי החשוב ביותר בשווקים המתפתחים וכמובן מערכת ה-Firefox OS האחרונה אשר מגיעה מראש עם אפליקציות כמו Facebook, Twitter ועוד.

שוק הסלולר בהודו הוא אחד השווקים הגדלים במהרה, ושם ישנה דרישה למכשירים זולים ולא יקרים. כך נוקיה רשמה הצלחה עם ה-Lumia 520 שנחשב ללהיט גדול. מוזילה מתכננת להשיק מכשירי Firefox OS נוספים ובמחירים זולים אף יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.