בדיקת מהירות גלישה Speedtest by Ookla

אם אתם מאלה שנוהגים לבדוק את מהירות הגלישה שלכם באופן קבוע, או בעת התחברות לרשתות חדשות, אתם בוודאי מבקרים ב-speedtest.net ומריצים בדיקה. אבל לא תמיד זה נוח, במיוחד כאשר לא ברור אם יש עומס באתר הספציפי בו אתם גולשים, או שמהירות הגלישה שלכם ירדה לפתע ומוטב לאתחל את הנתב.

חברת Ookla, החברה העומדת מאחורי בדיקת מהירות הגלישה של speedtest המקורי והטוב, משחררת תוסף לדפדפן כרום (Chrome) המאפשר להריץ בדיקה של קצב העלאה/הורדה בשני קליקים בלבד. התוסף החדש יאפשר לבדוק קצב זרימת נתונים תוך כדי גלישה ברשת, במקרה שנדמה לנו כי יש האטת גלישה או סתם כדי לוודא את מהירות האינטרנט שלנו התוסף גם יציג את זמן הטעינה של הדף הפתוח לניתוח העמוד הספציפי.

תוסף בדיקת המהירות גם מקצר את הדרך אל הבדיקה, ביחס לגישה אל האתר speedtest עצמו, בו גם ניחשף לפרסומות. במקרה הזה, קליק על כפתור התוסף, ואז קליק על 'GO', ומנוע התוסף יעשה את העבודה במהירות, מבלי לגנוב לכם רגע אחד של גלישה שוטפת.

אם עוזבים את לשונית הבדיקה בטרם הסתיימה, נקבל את התוצאה על תווית זעירה שתוצמד לכפתור התוסף. ניתן גם לשתף את התוצאות ברשת החברתית, כדי להשוות נתונים עם חברים, או סתם כדי להשוויץ, עם פרטים טכניים על הביצועים שקיבלנו.

התוסף Speedtest by Ookla מוצע להורדה חינם מחנות התוספים של כרום, ומותאם למערכות הפעלה חלונות (Windows), מק (OS X), וכמובן מערכת ההפעלה של כרום (Chrome OS).

כתב: נחמן גרשונוביץ

 • yosilogen logen

  נחמד

 • Osher Abergel

  *עם ולא אם… (פסקה לפני אחרונה)
  סורי,טעות שמעצבנת אותי 😅

  • אנונימי

   הזוי לגמרי. אתה טועה כאן טעות גסה.

   • Osher Abergel

    אפשר להבין במה חטאתי?

    • אנונימי

     אם –> if
     עם –> and
     אין טעות בכתבה.

     • Osher Abergel

      נראה לי שאני יודע את המילים האלה באנגלית …😑
      זה לא קשור בכלל למה שאמרתי לגבי הכתבה,הוא אמר שניתן יהיה לשתף את התוצאות "עם" חברים,והוא כתב בטעות "אם" חברים ,וזה לא תקין,לכן תיקנתי אותו…
      אתה תיקנתי אותי סתם על טעות שלא הייתה בכלל