תקשורת דור 4 LTE הפך לדבר שבשגרה בעולם, אף על פי שלא קיים כלל באומת הסטארטאפ. הרשת המהירה כבר נתמכת על ידי רוב הסמארטפונים המתקדמים בשוק, וקיימת כבר ביותר מ-150 מדינות ברחבי העולם שנהנות מגלישה במהירויות מהירות והורדת תכנים בתוך שניות ספורות.

כיום, באמצעות טכנולוגיה ה-LTE המתקדמת ביותר, שנקראת LTE Advanced, ניתן להוריד קובץ במשקל של 800MB בזמן של 40 שניות. בהחלט מהיר, אך מה הייתם אומרים אם היו מאפשרים לכם להוריד את אותו הקובץ במהירות של שנייה אחת בלבד? ובכן, נראה שבמדינה אחת בעולם, דרום קוריאה, כבר החלו  בעבודה ומושקעים שם כ-1.5 מיליארד דולרים בפיתוח הטכנולוגיה שצפויה להסתיים עד 2020. רשת הדור החמישי (5G, תתרגלו לשם) צפויה להיות מהירה פי 1,000 מרשתות הדור הרביעי הקיימות, מה שיאפשר להוריד במהירות של 800MB בשנייה.

על פי דיווח של The Guardiaצn, הממשלה מתכננת להפוך את הדור החמישי לזמין כבר בסוף העשור, ונמצאת כרגע במגעים עם רשתות סלולר ויצרניות מכשירים (סמסונג ו-LG) לתכנון מכשירים עתידיים. למעשה, רשת הדור החמישי צפויה להיכנס לשלב המבחנים כבר בשנה הבאה. דרום קוריאה היא המובילה בעולם באימוץ הסמארטפונים, יותר מ-78 אחוז מהאוכלוסייה המונה 50 מיליון בני אדם משתמשים בסמארטפונים. בטווח גילאים של 18 עד 24, אחוז השימוש קופץ ל-97 אחוז.

התמונה באדיבות Shutterstock