לפני כשבועיים סוני הכריזה בבריטניה על הפאבלט החדש של החברה, ה-Xperia Z Ultra וכן על השעון החכם, ה-SmartWatch 2, הדור השני של סוני וגם הוא בדומה לקודמו מיועד לשמש כ"מסך שני" עבור סמארפונים מבוססי מערכת הפעלה אנדרואיד ובאמצעותו ניתן לשלוט במכשיר ולקבל מידע רציף על התראות, גישה לאנשי קשר, ביצוע שיחות והפעלת אפליקציות ייעודיות כדוגמת פייסבוק וטוויטר.

כעת, חנות הרשת הגדולה מבריטניה Clove מספרת כי השעון החכם החדש של סוני יהיה זמין לרכישה במהלך אמצע חודש יולי, "בשבוע של ה-15 ביולי" לפי דבריהם ומחירו יהיה 120 לירה שטרלינג, כלומר כ-180 דולר (או 650 שקל),כאשר מחיר זה כולל את המיסים שנדרשים לשלם תושבי בריטניה. עבור שאר המדינות המחיר הוא מעט פחות 100 לירה שטרלינג, כלומר בערך 150 דולר לפני מיסים. נכון לכתיבת שורות אלה, המוצר זמין להזמנה מוקדמת (Pre-Order) באתר וישלח ללקוחות שהזמינו ברגע שיגיע למלאי.

בעמוד המכירה של ה-SmartWatch 2 בחנות הבריטית נחשפו עוד מספר פרטים, חלקם חדשים וחלקם כבר ידענו כמו ה-Easy Call המאפשר להתקשר מהסמארטפון דרך השעון בפשטות, עמידות בטיפות (שפריצים) של מים (לא עמיד בטבילה כמו בבריכה או באמבטיה), הוא יכלול את שבב ה-NFC לזיווג מהיר ב-Bluetooth ועוד. עוד נאמר כי לשעון אפליקציות חדשות המספקות התאמה אישית יותר וכן הוא מציג מידע רלוונטי מהסמארטפון כמו שיחות, מיילים, הודעות טקסט ישירות על המסך של השעון.

מעניין יהיה לראות את מהלך ותוצאות הקרב על שוק השעונים, בהתחשב במחיר שקבעה כעת סוני הנחשב יקר יותר מהדור הקודם ובעובדה שגם אפל בימים אלו מוציאה ברחבי העולם פטנטים על השם ה-"iWatch", השעון הצפוי (על פי השמועות) של החברה. דיווחים נוספים טוענים כי גם חברת דל ככל הנראה עובדת על שעון חכם ולזה נוסיף גם את גוגל, סמסונג, שמיקרוסופט ואחרות. את התוצאה עדיין לא ניתן לחזות אך מה שבטוח הוא שהקרב בין היצרניות יהיה קשה ומעניין לא פחות.

וידאו: Sony SmartWatch 2

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DoUzM7WYlP0