בשבוע הבא תתקיים בלאס-וגאס תערוכת האלקטרוניקה השנתית CES, בה צפויים להיחשף השנה סמארטפונים רבים של היצרניות השונות מרחבי העולם. כמו תמיד, רוב הסמארטפונים החדשים שנכיר שם ישוחררו רק מספר חודשים מאוחר יותר, אך נראה שסוני לא מתכוונת לתת לנו לחכות זמן רב.

לפי האתר הסיני ePrice, בתערוכה תציג סוני ארבעה עד חמישה מכשירים, ביניהם מכשיר הדגל החדש Xperia Z, שפרטים אודותיו דלפו לאחרונה תחת השם Yuga. מדובר במכשיר בעל מסך IPS בגודל 5 אינצ' וברזולוציה מרשימה של 1080p, שמריץ את אנדרואיד 4.1 על גבי מעבד מרובע-ליבות מדגם Qualcomm Snapdragon S4 Pro ו-2GB זיכרון פנימי בנוסף לחריץ microSD. המכשיר כולל גם מצלמה אחורית ברזולוציית 13 מגה-פיקסל וגוף עמיד במים. לצידו צפוי לפי האתר להיחשף גם מכשיר דומה שאינו עמיד בפני מים תחת השם Xperia X.

ePrice טוען כי השקת המכשיר בפועל תחל שבוע בלבד לאחר חשיפתו. לפי מה שניתן לחלץ מתרגום אוטומטי של הודעת האתר לאנגלית, ההשקה תחל ביפן ב-15 לינואר (יום שלישי עוד שבועיים) וצפויה להתרחב לשוק הבינלאומי, כולל סין, "בזמן לשנה החדשה", שמתחילה שם בשבוע השני של פברואר. מחיר המכשיר המשוער הוא 4,298 יואן (כ-2,575 שקל). גם בשנה שעברה ביצעה החברה מהלך דומה, כאשר התחילה למכור את Xperia S בברצלונה יום לאחר חשיפתו בתערוכת המובייל בעיר.