בתחילת החודש עשתה סוני (Sony) הייתה הראשונה להציגה לעולם סמארטפון שמתהדר במסך ברזולוציית 4K Ultra HD, ה-Xperia Z5 Premium. ובכן, מתברר שהשמחה הייתה מעט מוקדמת, והבאזז היה מעט מוגזם. משתמשים רבים שהתנסו במכשיר החדש טענו כי רזולוציית 8 מיליון הפיקסלים שלו אכן מובחנת כאשר מביטים בתמונות או בסרטוני וידאו, אך בכל שימוש אחר במכשיר לא ניתן להבחין בהבדל משאר המכשירים בשוק.

כעת מאשרת סוני באופן רשמי את מה שרבים חשדו בו – המכשיר לא מפעיל רזולוציית 4K מלאה כל הזמן, אלא רק בעת צפייה בתוכן איכותי, כאשר בכל שאר השימושים הרזולוציה המתקבלת בו היא בעצם 1080p. "המכשיר מכיל 3840×2160 פיקסלים ומאפשר צפייה בתוכן של מדיה ברזלוציית 4k", נמסר מהחברה בתגובה לטענות, "אך כל תוכן אחר מוצג ברזולוציה נמוכה יותר של 1080 פיקסלים כדי להתאים את הביצועים וחיי הסוללה של המכשיר, ולהבטיח שתקבלו רזולוציית 4k רק כאשר באמת תזדקקו לה".

סוני אכן מתגאה במכשיר שמסוגל לשרוד יומיים שלמים ללא הטענה, אך נשאלת השאלה אם כך מדוע צריך רזולוציית 4K מלכתחילה, שכן במסכים קטנים של 5 אינץ' לא באמת רואים הבדל ניכר בין 2K ל-4K ואפילו יש שיאמרו ל-1080p. כך שאם כבר, מכשיר שמציג רזולוציית 2K לכל אורך השימוש בו נשמע הרבה יותר הגיוני.