בדוכן המרשים של סוני (Sony) באולם הכנסים בברצלונה הוצג הדור השני של סדרת מכשירי ה-Xperia של החברה, ה-Xperia Z2 Tablet וה-Xperia Z2, טלפון הדגל של החברה לשנת 2014.

הטלפון – שיפור של הקיים
ה-Xperia Z2 מציג את אותה שפה עיצובית שכבר הכרנו – זכוכית שחורה בגב ובחזית המכשיר אשר מעניקה לו מראה 'מונוליטי' עם רצועת אלומיניום כסופה-כהה שמקיפה את המכשיר. בחזית המכשיר, מעל למסך, ממוקמת המצלמה הקדמית באבחנה של 2.2 מגה-פיקסלים, כשמעל ללוגו החברה ממוקם הרמקול שבתוכו מוסתרת נורת הלד הצבעונית שמשמשת להצגת התראות.

מסך המכשיר הוא בגודל של 5.2 אינץ' והוא מציע רזולוציית Full HD. הוא נראה מצוין, אבל למרות שהמכשיר לא כולל כפתורים פיזיים, המסגרת מעל ומתחת למסך עדיין עבה מדי לטעמנו. חבל שסוני לא מאמצת את המגמה אותה התחילה LG בייצור מכשירים עם מסגרת דקה.

Sony-Xperia-Z2-smartphone-and-tablet-hands-on-4

בצד המכשיר נמצא חריץ כניסת ה-microSD, כפתור ההדלקה/כיבוי וכפתורי עוצמת השמע – אלו הרגישו קצת לא בולטים מספיק ביחס לשולי המכשיר. תוספת מבורכת הוא כפתור הצילום הייעודי, שלחיצה עליו פותחת את יישום המצלמה. המכשיר מצויד במצלמת 20.7 מגה-פיקסל ובתנאי התאורה המצוינים בדוכן של סוני נראה כי היא מצליחה ללכוד תמונות מרשימות אם כי יהיה מעניין לבחון אותה בתנאי תאורה קשים יותר.

טאבלט אנורקסי
הרושם הראשוני שמתקבל מאחיזה בטאבלט החדש הוא דקיקות בלתי נתפסת. סוני הצליחה לדחוס את כל הרכיבים למכשיר בעובי של 6.4 מ"מ, דק יותר מה-iPad Air של אפל שהוא בעובי של 7.4 מ"מ. ה-Xperia Z2 Tablet, למרות דקותו, אינו מרגיש שברירי. חיפוי הזכוכית מקדימה ומאחורה מעניקים למכשיר גימור יוקרתי, ובסוני מציינים כי הזכוכית מחוסמת, למרות שלא מדובר בזכוכית מסוג 'גורילה גלאס' ומעניין לראות כיצד היא תתפקד במבחן הנפילה.

המסך, עם אבחנה של 1,920×1,200 פיקסלים, מציע בהירות טובה ומציג צבעים עזים. מקיפה אותו מסגרת עבה ושחורה, שאומנם מייצרת מקום נוח לאחיזה, אך גם תורמת לגודלו של המכשיר.

כמו הדור הקודם של מכשירי ה-Xperia Z, גם זוג המכשירים הזה מציע עמידות לאבק ועמידות בפני מים בתקן IP58, שאמור להקנות עמידות בפני מים עד לעומק של מטר אחד למשך חצי שעה.

Sony-Xperia-Z2-smartphone-and-tablet-hands-on-5

דחיפה אגרסיבית לשירותי הרשת של סוני
ממשק המשתמש של סוני אומנם מרגיש מהיר, אך עדיין לא מעוצב לפי הקווים המנחים של גוגל (Google). אפקטים של שקיפות וכפתורים בולטים נראים לנו כמו שרידים מן העבר בהם היצרניות היו צריכות לכסות את ממשק המשתמש הכעור של גוגל. בנוסף נראה כי החברה הקריבה חלק מהשימושיות לטובת 'דחיפה' אל השירותים השונים של החברה, לדוגמה – בהחלקה מכפתור הבית כלפי מעלה לא פותחת את היישום ה-Google Now, במקום יש להחליק באלכסון ימינה עבור שירות המידע של גוגל ולהחליק באלכסון שמאלה על-מנת לפתוח את מסך ה-Whats New. היינו מוותרים לסוני אם מסך ה-Whats New היה שימושי ומציג התראות שחשובות למשתמש כמו עדכוני חדשות או עדכונים מהרשתות החברתיות כפי שעושה מסך ה-BlinkFeed במכשירי HTC, אך במקום מסך זה משמש כעמוד שער להורדה של שירים, סרטים ומשחקים מהחנויות השונות של סוני.

 


-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.