מכשיר הדגל החדש של סוני, ה-Xperia Z1 הושק בישראל. המכשיר כבר החל להימכר בשבועיים האחרונים בהשקה שקטה כאשר מחירו לצרכן עומד על 3,299 שקל. הוא ממשיך באופן ישיר את ה-Xperia Z שהושק גם הוא לפני מספר חודשים ומגיע בגרסה מעט יותר משודרגת ומחוזקת במעבד ה-Snapdragon 800 ומצלמה 20.7 מגה פיקסל.

Xperia Z1 נשאר באותו הגודל עם אותו מסך 5 אינץ’ 1080×1920 Full HD בטכנולוגיית ה-Triluminous של החברה, אולם אחת התלונות של משתמשי ה-Xperia Z הוא שהקצוות “חדים” יחסית, לכן המכשיר החדש עבר שינוי עיצובי קל ונראה מעט יותר מעודן ועגלגל במסגרת החיצונית.

סוני ציידה את המכשיר באחת המצלמות האיכותית שיש כיום עם חיישן Exmor RS של 20 מגה פיקסל ועדשה רחבה 27 מ”מ F2.0. לשם שינוי, ישנו כפתור ייעודי לצילום וכן היא כוללת זום דיגיטלי x3 שלדברי החברה אינו גורם לטשטוש וירידה באיכות התמונה. עוביו העומד על 8.5 מ”מ בלבד לא מרמז כלל שסוללת המכשיר בהספק מרשים של 3000 מיליאמפר, אולם נראה כי זה משפיע על משקלו שעומד על 170 גרם. כמובן, גם מכשיר זה חסין למים.

המכשיר מגיע עם גרסת האנדרואיד Jelly Bean 4.2.2 ובהמשך מתוכנן שחרור של גרסת קיטקט בחודש פברואר. מחירו עומד על 3,299 שקל ויושק בקרוב גם אצל המפעילות המקומיות.

ואיך איכות התמונות? צילמנו במקום מספר תמונות שונות, וחייבים לציין כי האיכות טובה מאוד. בבחינה ראש בראש מול ה-LG G2 בתנאי תאורה קשים, ה-Z1 הצליח להציג תמונה ברורה יותר. הנה מספר תמונות שצילמנו, כולל אחת בשימוש עם הזום הדיגיטל (של מכסה העדשה), ובאופן מפתיע עושה את העבודה נהדר)

      

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.