סוני (Sony) מרחיבה את סדרת Xperia X עם השקתו של Xperia XA Ultra שמציע מסך 6 אינץ’ ברזולוציית Full HD. בהיבטים רבים הוא דומה ל-C5 Ultra, כולל גודל המסך ושימוש בחיישן גדול עבור המצלמה הקדמית, אבל התצורה שו מעט טובה יותר.

כאמור, המכשיר מציע יותר ממסך גדול, וזה תמונות סלפי באיכות גבוהה. סוני ידועה בחיישני הצילום שלה והפעם היא ציידה את המצלמה הקדמית בחיישן Exmor R בגודל של 16 מגה-פיקסל שגם כולל מייצב תמונה אופטי (OIS), זווית רחבה עד 88 מעלות, תמיכה ב-HDR ומיקוד אוטומטי.  אם כל זה לא מספיק, אז המצלמה מאחור מצוידת בחיישן של 21.5 מגה-פיקסל מסוג Exmor RS שגם מציעה מיקוד חכם ובחירת מצבי צילום אוטומטית, בדומה לחיישן הקיים בשאר סדרת Xperia X.

סלפי-פון עוצמתי, אבל מעבד שוק ביניים

עם זאת, מבחינת המעבד, ואולי כדי להוזיל במעט את המחיר, בחרה סוני להשתמש במערכת על שבב Helio P10, שמכונה גם MT6755, של חברת מדיה-טק (MediaTek) שמיועדת לשוק הביניים, וזאת לעומת השימוש ב-Snapdragon 820 של קוואלקום (Qualcomm) בשאר מכשירי הסדרה. עם זאת, זיכרון העבודה נותר 3 ג’יגה-בייט. נפח האחסון הפנימי הוא 16 ג’יגה-בייט ויש גם חריץ הרחבה microSD.

Xperia XA Ultra מגיע עם סוללה של 2,700 מילי-אמפר/שעה המספקת עד 2 ימי שימוש וכן הוא תומך בתקשורת דור רביעי ומגיע בצבעים שחור, לבן, וזהב. סוני גם מציעה סדרת כיסויים חכמים מסוג Style Cover Flip המותאמים לשימוש במכשיר.

מחירו יפורסם בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.