לא מזמן שווק מכשיר הדגל החדש של סוני, ה-Xperia Z, וצבר קהל מעריצים אדוק וקיבל שלל ביקורות חיוביות בזכות עיצוב יוצא דופן ומצלמה מעולה שמעמידות אותו כמתחרה ראוי ורציני ל-HTC One ו-Galaxy S4. אבל נראה שהחברה לא עוצרת כאן, ומוכנה להשיק מכשיר מסקרן נוסף. לא מזמן נחשפו תמונות ראשונות שלו, ועכשיו דלפו גם כמה פרטים אודות מה שנמצא מתחת למכסה המנוע.

על פי הדיווח המכשיר, שנקרא Xperia Honami, יהיה בעך מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציית Full HD (דהיינו 1080P), מעבד מרובע ליבה מסוג Snapdragon 800 בתדר של 2.2GHz, זכרון RAM של 2GB וזכרון פנימי בנפח של 16GB. למכשיר סוללת 3000mAh והוא בעובי של 8.3 מ"מ. המכשיר ממשיך את סדרת המכשירים העמידים של סוני ויוכל לשהות בעומק של מטר אחד מתחת למים למשך 30 דקות.

מה שבאמת מעניין בנוגע למכשיר החדש היא המצלמה שלו, שתהיה בעלת 20MP עם חיישן ה-Exmor RS וטכנולוגיית העדשות ועיבוד התמונה של סוני. סוני היא השלישית להכנס לשוק הסמארטפונים עם מצלמות בעלי מספר פיקסלים גבוה מהדרוש למשתמש הממוצע, אך זה עוד כלום לעומת המתחרים העיקריים של המכשיר – ה-Galaxy S4 Zoom וה-Lumia 1020. סוני צפויה לחשוף את המכשיר ב-4 בספטמבר בכנס ה-IFA שיערך בברלין.