חברת סוני (Sony) החליטה לשים קץ לטרטור הכרוך בכניסתו של תקן USB Type-C לעולם האלקטרוניקה: בסוף השבוע האחרון הכריזה החברה על סדרה של כונני פלאש (דיסק און קי, או בעברית החסן נייד) המותאמים גם לתקן ה-USB המוכר והישן (Type-A) וגם לזה שהחל להופיע במכשירי סלולר ובמחשבים ניידים – USB Type-C. למרות שטרם נמסרו פרטים על מחירם של הכוננים החדשים, אומרים בסוני כי הם יהיו זמינים לרכישה כבר מחודש פברואר הקרוב.

הסדרה החדשה מכונה CA1 והיא מציעה כוננים בנפחים של 16,32 ו-64 ג'יגה בייט ותמיכה במהירות העברת נתונים של 130MB לשנייה בזכות טכנולוגיית USB 3.1. הכוננים מגיעים בעיצוב מתכתי והם כוללים מכסה סיליקון להגנה. לצד התמיכה הן בחומרה הישנה והן בחדשה, תומכים כונני ה-CA1 בשלל מערכות הפעלה: חלונות, מקינטוש, אנדרואיד ומחשבי כרומבוק. באמצעות כך ניתן להעביר ולגבות בקלות ובמהירות קבצים בין פלטפורמות שונות, ולגשר על הפער הכרוך בהתאמת תקן ה-USB Type-C לתקן המוכר (Type-A).

USB Type-C הוא הדור החדש של חיבורי ה-USB ההולכים להשתלב במכשירי אלקטרוניקה רבים בשנים הקרובות. בחודש מרץ 2015 הוכרזו המקבוק של אפל, לצד הכרומבוק של גוגל, ואלה מכילים את המחבר החדש. מאז, גם מכשירי הנקסוס החדשים כללו לא אחר מחיבור ה-USB C וכך גם מכשיר OnePlus 2. "אנחנו בגוגל מאוד מחוייבים לתקן ה-USB-C החדש. אתם יכולים להיות בטוחים שתראו אותו בהרבה כרומבוקים ומכשירי אנדרואיד בזמן הקרוב", הצהירה גוגל בעבר.

כאמור, טרם נמסרו פרטים בדבר מחירם או מועד הזמינות המדוייק של כונני ה-CA1 בחנויות. אנחנו נמשיך לעקוב ולדווח.