סוני מודיעה כי -5.3 מליון קונסולות 'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) נמכרו עד כה באירופה וארצות הברית. מדובר בנתון מרשים נוכח העבודה שהקונסולה טרם הושקה ביפן הנחשבת כ"מגרשה הביתי" של החברה. בסוני מעריכים שי שם צפויה הקונסולה אזול מהמדפים כבר בימים הראשונים להשקה.

השקת הקונסולה בנובמבר האחרון הייתה מוצלחת ביותר; ב-24 שעות הראשונות להשקתה בארצות הברית וקנדה בלבד נמכרו יותר ממליון קונסולות. כעת, שבוע לפני ההשקה ביפן, מדווחת סוני כי עד כה נמכרו 5.3 מליון קונסולות. מדובר בחדשות טובות שכן על-פי כמות המכירות בפועל חצתה את התחזיות הקודמות של החברה, אשר עמדו על מכירה של 5 מליון קונסולות עד סוף שנת הכספים של 2013.

נראה כי מדובר בהשקה מצויינת לסוני, שכן קונסולת הפלייסטיישן 4 מתחילה לפתוח פער אל מול הקונסולה המתחרה מבית מיקרוסופט, שכן על-פי נתוני NPD שפורסמו באתר Venture Beat על כל קונסולת 'אקסבוקס וואן' (Xbox One) שנמכרת נמכרות שתי קונסולות פלייסטיישן 4. אם כי יוסוף מדהי (Yusuf Medhi) מנהל מחלקת השיווק במיקרוסופט ציין כי "נתוני חודש ינואר של קבוצת NPD מראים כי כמות המשחקים הגדולה ביותר שנמכרה נמכרה למערכות האקסבוקס" אם כי חשוב להבין כי הוא מדבר על כמות הכותרים שנמכרו עבור קונסולת ה'אקסבוקס 360' (Xbox 360) וקונסולת האקסבוקס וואן. קרדיט לתמונה: Digital Treand.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.