סוני (Sony) הכריזה אמש על ה-Xperia C3, המכשיר הראשון של החברה הממוקד-צילום-עצמי או 'סלפי ',ובמטרה להמחיש כמה הצילום העצמי הפך להיות חלק מחיינו העלתה החברה לרשת אינפוגרפיקה המתארת את תולדות הסלפי.

הצילום העצמי או סלפי הפך לתופעה של ממש, עד כדי כך שיצרניות חומרה כמו סוני משוכנעות כי מכשיר ממוקד צילום עצמי יסייע לה למכור עוד מכשירים. התאגיד היפני הכריז על ה-Xperia C3 אשר כולל מצלמה קדמית באבחנה של 5 מגה-פיקסל בעלת זווית רחבה ומבזק פלאש ובמטרה לקדם את השקת מכשיר העלתה סוני לרשת אינפוגרפיקה ארוכה המעניקה מידע על התופעה שסוחפת את משתמשי הטלפונים החכמים באשר הם.

על-פי האינפוגרפיקה הצילום העצמי המתער הראשון נעשה על-ידי רובר קורנליוס (Robert Cornelius) ב-1839 בתהליך הקרוי דאגרוטיפ. הסלפי של העידן המודרני הפציע אתר התמונות Flickr ב-2004 שם הופיע לראשונה ההאשטק Selfie#, המונח החל לתפוס תאוצה ב-2012 כשהשימוש בה גדל מאז ב-17,000 אחוז. נראה כי גם הישראלים מואד אוהבים לצלם את עצמם ותל-אביב ממוקמת במקום השישי בעולם בכמות תמונות הסלפי הנלקחות, גאווה ישראלית של ממש.

בצד השיווקי האינפוגרפיקה מפרטת גם את הפעולות שכדאי לבצע לפני שמעלים תמונת סלפי לרשת הכוללות פעולות ריטוש מסויימות שבאופן נח למדי, כלולות במכשיר ה-Xperia C3.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.