PlayStation 4

מספר שעות אחרי מיקרוסופט, חשפה גם סוני את קונסולת המשחק החדשה, ה-PlayStation 4. זוהי אחת מהקונסולות המדוברות ביותר בזמן האחרון ולאחר הפריצה המרהיבה של ה-Playstation 3 בסוף שנת 2006 רבים תהו לאן Sony תוכל לקחת את הקונסולה בגרסתה הבאה ועתה חשפה החברה את הקונסולה החדשה בתערוכת הגיימינג E3.

השקה חגיגית
המסכים השחירו, והלוגו המפורסם של חברת Sony הופיע עליהם. על המסכים הופיעה הקונסולה החדשה בפעם הראשונה. על הבמה עמד אנדרו האוס (Andrew House), נשיא החברה, מחזיק בידיו את הקונסולה החדשה. העיצוב החדש של הקונסולה מפתיע, מדובר בתיבה שחורה עם קצוות משופעים בצבעי "שחור פסנתר" (piano black). הקונסולה החדשה אף מזכירה מבחינה חיצונית אלמנטים שראינו בקונסולת ה-Playstation 2 הישנה.

פרט לעיצוב, נחשפה לראשונה חומרת הקונסולה והיא מסתמנת כמהפכנית גם היא, עם דיסק קשיח בעל קיבולת אחסון של 500GB עם אפשרות להרחבת, 8GB GDDR5 של זיכרון, וכונן DVD ו-Blu Ray משולב. אם אתם מתכננים לרכוש את הקונסולה, תשמחו וודאי לשמוע כי מחירה יעמוד על כ-$399 בארה"ב (100 דולרים פחות מאשר המתחרה הבולטת, Xbox One).

"מדובר בפלטפורמה חדשה לגמרי, ובדרכים רבות מציגה היא Playstation שונה לגמרי" אמר האוס והוסיף כי כל סדרת הקונסולות של החברה בנויה מרעיונות מהפכניים ומותאמת לקהל הגיימרים כולו. מייקל לינטון, (Michael Lynton), מנכ"ל החברה, דיבר על התכנים החדשים של Sony Music והתאמתם לקונסולה. כמו כן, ניכר במהלך אירוע החשיפה כי על מנת לשחק ברשת יצטרכו הצרכנים של הקונסולה לרכוש מנוי ל-Playstation + בדומה ל-XBOX Live Gold במחיר של כ-$5 בכל חודש. בתשלום זה יקבלו הצרכנים של הקונסולה עדכוני תוכנה ומשחקים בצורה אוטומטית, שמירות בענן, משחקים מוזלים, גישה לתוכנות Beta שונות ואוסף משחקים.

לכל אלו שחששו מתשלום עבור שימוש במשחקים משומשים בקונסולה של Sony בעקבות ההודעה של הקונסולה המתחרה, ה-XBOX One, אתם יכולים לנשום לרווחה בעוד שהחברה טענה כי היא תתמוך במדיניות של שימוש במשחקים משומשים ללא שום בדיקת און ליין או הגבלות אחרות בקונסולה. החברה אף שחררה סרטון סאטירי ומשעשע על הפשטות בשימוש במשחקי יד שנייה בקונסולה, ככל הנראה על מנת ללעוג למדיניות שמיקרוסופט רוצה ליישם ב-XBOX One.

הקונסולה סובבת סביב רשת ה-PSN, ותאפשר קישוריות דרך הטאבלט או הסמארטפון. ניתן יהיה לשתף סרטונים, תוצאות ועוד ישירות דרך כפתור בבקר (בהמשך). הקונסולה תאפשר לדוגמה להשהות את המשחק ולהמשיך מאותה נקודה בהמשך ואם נרצה גם לבקש סיוע מחבר. Remote Play יאפשר להמשיך את המשחק ממסך הטלוויזיה לעבר ה-PlayStation Vita. בדומה ל-Wii U, ה-Remote Play מאפשר גם לצפות בתכנים על הטלוויזיה במקביל למשחק ב-Vita.

playstation-4-4בקר ה'דואל-שוק 4' (DualShock 4), בקר השליטה החדש של הקונסולה אשר שומר על הקו-העיצובי של בקרי השליטה הקודמים אך עם מספר שיפורים. התוספת המשמעותית ביותר לבקר הוא משטח המגע (Touch Pad) אשר נמצא במרכז הבקר בין כפתורי החיצים לכפתורי הפעולה, המשטח תומך במחוות מגע של עד שתי אצבעות במקביל – לתפעול הממשק החדש של קונסולת המשחק באמצעות מחוות כמו ה'צביטה' לשם התרחקות/התקרבות אשר מוכרת מעולם הטלפונים החכמים בנוסף למחוות מגע פשוטות יותר כמו הזזת הסמן על גבי המסך באמצעות הזזת האצבע על משטח המגע, כפתורי הכתף עברו גם הם שינוי קטן וזאת כדי למנוע לחיצות שגויות כאשר הבקר מונח על השולחן.הבקר בעל חיישני תנועה (six-axis) ותאורת לד צבעונית בראש הבקר לזיהוי השחקן המאפשר למשתמש לזהות ביתר קלות את הבקר שלו.

עוד הוצג גם ה-Playstation Eye, הדור השני המצויד בחיישן אופטי עם ארבעה מיקרופונים וזוג מצלמות המסוגלות לצלם עד שטח של 85 מעלות ברזולוציה של 1280×800 עם רמת דיוק גבוהה מבעבר. המצלמה מיועדת לעבוד יחד עם בקר ה-DualShock 4 ותאפשר זיהוי המשתמש בגישה לקונסולה וכמובן במשחקים התומכים.

להשקת הקונסולה החדשה אין עדיין תאריך מסתמן והגעתה לכאן, אם כי אנו מעריכים כי לא הרבה לאחר השקתה הצפויה בסוף השנה הנוכחית בארה"ב נוכל לפגוש אותה גם כאן אצלנו.