בעוד סדרת Xperia Z5 עדיין לא הגיעה לכל העולם, נראה כי בחברת סוני כבר חושבים על הצעד הבא. כאשר חברה משיקה את דור חדש, אף אחד לא מופתע אם היא משיקה לצד מכשיר הדגל, גם גרסה פשוטה יותר לשווקים הנמוכים, או גרסה מוגדלת וחזקה יותר לאלו שרוצים יותר, אך על פי הדלפות מאתר Weibo, לסוני יש תכניות ללא פחות מחמישה דגמים עבור מכשיר הדגל הבא שלה – Xperia Z6.

על פי השמועות, ההבדל העיקרי בין הגרסאות יהיה גודל המסך, שיתחיל ב-4 אינץ' ויגיע ל-6.4 אינץ'. ה-Xperia Z6 mini, הקטן שבחבורה, יקבל מסך בגודל של 4 אינץ', כאשר מכאן הגודל רק הולך ועולה. ה-Xperia Z6 Compact יגיע עם מסך בגודל 4.6 אינץ', וה-Xperia Z6, שיהיה הדגם הסטנדרטי, יגיע עם מסך בגודל 5.2 אינץ', בדומה ל-Xperia Z5. במקרה של ה-Xperia Z6 יהיו, כך נראה, שני דגמים מוגדלים במקום אחד: ה-Xperia Z6 Plus עם מסך בגודל 5.8 אינץ', וה-Xperia Z6 Ultra עם מסך עצום בגודל של 6.4 אינץ', מה שמטיל ספק על היותו פאבלט.

כלל המכשירים צפויים להגיע עם שבב ה-Snapdragon 820, פרט ל-Xperia Z6 mini שצפוי להגיע עם שבב Snapdragon 620 המוזל יותר. המכשירים צפויים להציג מפרט דומה, פרט, כאמור, ל-Xperia Z6 mini שיצטרך להתפשר בביצועים כדי שיוכל להמכר בתג מחיר נמוך יחסית. מעבר לכל אלו, ההדלפות מרמזות על טכנולוגית מסך רגיש ללחיצות שאמורה להוות תחרות לטכנולוגיית ה-3D Touch של אפל ותכלל ב-Xperia Z6 וב-Xperia Z6 Plus.

אלו הן רק שמועות ויתכן כי מדובר במספר אבי טיפוס שסוני בוחנת לקראת הדור הבא שבסופן לא תשיק את כל חמשת המכשירים. בינתיים, ה-Xperia Z5 נמצא אצלנו לסקירה אותה תזכו לקרוא כבר בימים הקרובים.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • Dodge

  המחיר של הקומפקט מול האייפון הוא ממוצע פלוס ולא יותר. המכשירים של סוני מציעים גם תכונות מוספות כמו החיישן צילום הפנטסטי והרמקול הסטריאופוני וכמובן תוכנת הווקמן.
  אם הייתה לי בחירה בין קומפקט לאייפון 6 במחירים הממוצעים שלהם, הייתי בוחר בקומפקט בלי למצמץ.

 • תוהה

  מה קרה ל"תגובות אחרונות"?

 • RuR

  4 אינץ עם סנאפדרגון 620?!?! וואו זה חסר תקדים, מסך 4 אינץ עם כזה מעבד חזק!

 • Matanh Haz

  מיותר כל חודשיים בערך להוציא מכשיר חדש

 • Dodge

  הכי אהבתי את מכשירי הקומפקט.
  סוני היא היחידה שמשקיעה באמת במכשירי הביניים שלה. ובשביל התמיכה בה אני אקנה מכשיר קומפקט.
  בלי נדר

  • RuR

   אבל מכשירי הקומפקט הם לא מכשירי הביניים שלה… זה רק גרסה נוספת למכשיר הדגל. זה כמו להגיד ש-S6 edge זה מכשיר הדגל של סמסונג, וה-S6 זה אחד ממכשירי הביניים שלהם. סדרות הביניים של סוני זה C, T M, E…

   • Dodge

    E זה שוק נמוך אבל נתעלם.
    הקומפקט הוא זול משמעותית לעומת הרגיל.
    ומציע ביצועים גבוהים יותר בגלל המסך הקטן
    בכל מקרה התמחור של סוני מדרג את הקומפקט בצמרת מכשירי הביניים פלוס
    והביצועים בצמרת מכשירי הפרימיום

    • RuR

     התמחור לא משנה. מה שמשנה זה הייעוד שלו – והוא מיועד לשוק הגבוה, ממש כמו הדגם הרגיל. כמו שתגיד ש-OnePlus 2 הוא שוק בינוני-נמוך, כי הוא זול.

     • Dodge

      טוב בסדר. העניין הוא שבטווח המחיר הלא מוגזם שלו הוא המכשיר הכי טוב בגזרת הביצועים והצילום לפחות. וגם בממשק משתמש לדעתי.

  • נתנאל

   הבעיה שמכשירי הקומפקט שלהם הם לא מכשירי ביניים והם לא באמת קומפקט, הם מכשירי פרימיום קטנים עם מפרט לשוק הגבוה במחיר לא זול במיוחד, בדומה לאיפון 6/6S הקטן עם מפרט לשוק הגבוה במחיר לא זול במיוחד.

   הם מנסים לבלבל את הצרכן עם כל הגדלים והסוגים האלה ואתה נפלת בפח כמו שאומרים.

 • בורה אברמוב

  אם יהיה 6.4 אינצ אני אשתגע! הזמנתי את הנקסוס החדש 😞 בגלל שזה נקסוס ובגלל גודל המסך

 • iphone1000

  ה Z6 mini לא קשור בכלל לסדרת ה Z (סידרת הדגל)