סוני, ענקית האלקטרוניקה היפנית, החליטה השנה לנקוט בצעד מוזר ולא להציג ב-Mobile World Congress מוצרים חדשים. במקום זה, היא הגיעה לתערוכה עם ה-Xperia Z וה-Xperia Tablet Z, שני מכשירי הדגל שלה ל-2013 שלטענתה הם המכשירים הראשונים מתוצרתה שבאמת מתחרים באייפון ובגלקסי.

באירוע שקיימה סוני הבוקר בברצלונה היא התרכזה בעיקר בהכרזות על מצלמות, אך התעכבה על הסמארטפון והטאבלט שהוצגו כבר ב-CES ומסרה כמה פרטים חדשים: Xperia Z, הסמארטפון המוגן-נגד-מים-ואבק שלה, ואחיו הקומפקטי יותר והמוגן פחות Xperia ZL, זמינים כבר היום על המדפים אצל 140 משווקות ב-60 מדינות, כאשר לישראל הוא צפוי להגיע בשבוע השלישי של מרץ (עוד כמעט חודש). Xperia Tablet Z, הטאבלט בעל העיצוב התואם והתואר "טאבלט ה-10 אינצ' הדק והקל בעולם" בעובי 6.9 מ"מ ומשקל 495 גרם, יגיע באביב במחיר של 500 דולר. גם הוא צפוי להגיע לישראל, אם כי לא ידוע בינתיים מתי.

MWC-2013 Samsung

 • אסי

  מתי יהיה אותו למכירה ולא דרך חברות הסלולר??
  משהו מוזר פה
  ברס אלקטרה על גרסת הסלולר וישפאר על ה-wifi ולא ברור איך ניתן לשים את

 • עומר

  אבל מה הפוענתה בכתבה הזאת עם לא רשום תמחיר של הפלאפון? זה הדבר שהכי מעניין אשמח עם תרשמו תמחיר שלו בארצות הברית או מקום מוכר אחר

  • אילניתוש

   היבואן שותק על השתיקה, כי הוא רוצה קודם למכור את המלאי שיש לו כרגע.
   וכי המחיר יהיה גבוהה בהרבה ממה שיש באירופה.

 • אילניתוש

  ברס-אלקטרה משוגעים? מה זה עוד חודש?!!
  למה היא מחיכה לא ברור! אנו רוצים אז Z!
  http://www.facebook.com/groups/xperia.z.il/

  נראה לי, שעד שיבואן האדיש יתעורר כדי כבר עכשיו לקנות את המכשיר בחו״ל, לא?

 • applestyle

  איזה מגניב !!!
  אבל אני נשאר עם עם אפל!!
  לא יודע למה אני מכור אליה…
  הלוואי והאייפון 6 יהיה גם נגד מים…
  אתם בטח שואלים למה 6 ולא חמש אס אז זה בגלל שלדעתי זה שמוסיפים אס זה לא אומר שישר צריך לקנות…
  יש לי שאלה: קראתי הרבה על זה ואמרו שאולי אפל תוציא אייפון מיני וזול יותר יכול ליהיות שזה נכון!?!?

  • ווילשר

   לא הגעת לאתר הנכון, אין פה כמעט אנשים עם אייפונים למיניהם ואם כן אז הם שואפים להחליף. ומין הסתם שרוב החדשות סובבות את העולם האנדרואיד.

   • סטיבן

    נו כמו שצריך

   • פיפוש

    ווילשר, באיזו זכות אתה בא ואומר לבן אדם שהוא לא רצוי באתר מסויים? האם עברת ושאלת כל אחד מגולשי האתר באיזה מכשיר הוא משתמש, ואיזה מכשיר הוא מתכנן לקנות/למכור?
    האתר הזה הוא אתר טכנולוגיה, לכן הוא סובב סביב כל הנושאים הקשורים בתחום.

    ול-apple style,
    אני שמח לשמוע שאתה מרוצה מהמכשירים שברשותך, אך אנא הצמד לנושא הכתבה. הכתבה מדברת על הסמארטפון והטאבלט החדשים של סוני (הנהדרים לדעתי), ואפל איננה מוזכרת בכתבה כפרט מהותי.

   • בולי

    יש פה המון אנשים עם אייפון הם פשוט לא שואלים בכל כתבה איך לשים עברית על הפלאפון שלהם אז רואים אותם פחות כנראה.
    מעבר לזה יש יותר כתבות על אנדרואיד כי כל שני וחמישי יוצא פלאפון חדש ויצרניות האנדרואיד לעולם לא יפסיקו לעשות ניסיונות על עכברים עד שימצאו את השיטה הנכונה.

    אין לי מושג למה המנהלים אישרו בכלל את התגובה שלך. אין לך זכות להגיד למישהו אחר שהוא לא הגיע לאתר הנכון, זה אתר על טכנולוגיה לא על אנדרואיד.
    אנדרואיד זאת רק מערכת הפעלה אחת מתוך אלפי אחרות שיצאה מכלל שליטה בשוק. מצד אחד היא מקדמת מכשירים סיניים חסרי תועלת והיצרניות עושקות את המשתמש ומצד שני גוגל מנסה לתת חוויה טובה כמה שיותר.

  • נוימן

   חחח… טוב שלא תליתם אותו!
   א. אני לא מבין למה אתה נשאר עם האייפון, אבל זה עניינך (כל עוד אתה לא בא בטיעונים עלובים שאני שומע בדרך כלל. כמובן שאתה לא צריך להסביר- אתה הרי לא באמת חייב לנו משהו)
   ב. שמח לשמוע שלפחות אתה לא מתכוון לרוץ לקנות את האס
   ג. גם ככה האייפון זעיר יחסית- למה אתה רוצה מיני?! (אם הייתי אפל הייתי מוציא את האייפון הבא מוגדל, נגיד סתם לדוגמה 4.7, ובמקביל מוציא את אותו מכשיר בגודל המקורי של 3.5)