במרץ האחרון הכריזה סוני (Sony) כי היא עובדת על פיתוח מוצר חדש ומעט מוזר, מעין צמיד חכם לצוואר, אשר נקרא Future LabProgram N. עכשיו מודיעה החברה כי עברה לשלב האבטיפוס של המוצר החדש, והיא אף מזמינה משתמשים להצטרף לתוכנית הבטה שלה.

מדובר במעין צמיד שנכרך סביב הצוואר ומתחבר לטלפון באמצעות אפליקציה. הצמיד משמש למעשה מעין אוזניות בלוטות', אך הן אינן יושבות על האוזן אלא משמיעות סאונד באופן פתוח, כמעט כמו רמקולים חיצוניים. החברה טוענת כי הסאונד שיבקע מהמכשיר יהיה חזק מספיק בשביל שהמשתמש יוכל לשמוע, אבל לא ברמה כזו שתפריע לסביבתו.

אלא שהצמיד החכם מסוגל לא רק להשמיע מוזיקה אלא גם להוות כעוזרת אישית, להקריא למשתמש חדשות, באורך של דקה לכל היותר, לספק מידע על מזג האוויר, להשמיע התראות מהטלפון, להעביר ביקורת מסעדות מ-Yelp ומדדי כושר, וניתן לשלוט עליו באמצעות פקודות קוליות. לשם כך מצויד הצמיד ברמקולים, מיקרופון, חיישן האצה, מצלמת 8 מגה-פיקסל ונפח אחסון של 8 ג'יגה-בייט לשירים וכדומה.

במסגרת תוכנית הבטה, שאליה ניתן להירשם כאן (אם כי היא מתרחשת בסן פרנסיסקו ולכן יש להניח שמדובר בקהל אמריקאי בלבד), יוכלו משתמשים לרכוש את הצמיד תמורת 100 דולר בלבד, אשר מחייבים השתתפות באירוע הדרכה פותח בו גם ייערכו מדידות אישיות עבור כל אחד. לאחר מכן יקבלו המשתתפים את הצמיד בדואר ויצטרכו להגיע מדי פעם למפגשי הדרכה ומתן פידבק. התוכנית צפויה להימשך עד חודש אוגוסט הקרוב, ואז תחליט החברה אם המכשיר מוכן לקהל הרחב.

האפליקציה הנלווה לצמיד, לעומת זאת, זמינה להורדה לכולם, אם כי לא ברור מה יש לעשות אתה בלעדיו שכן מטרתה היא לתקשר אתו ולהעביר לו תמונות ושירים.