בסמוך להשקה של Miitomo, משחק המובייל הראשון של נינטנדו (Nintendo) פרי שיתוף הפעולה עם חברת DeNA, סוני (Sony) מודיעה שגם היא תיכנס לתחום המשחקים במכשירים הניידים.

בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי ב-1 באפריל תקום ForwardWorks, חברה שתתמקד בפיתוח משחקי מובייל ותביא לה דריסת רגל בתחום על-ידי "מינוף הקניין הרוחני של כותרי הפלייסטיישן השונים ודמויות המשחק [מהכותרים הללו]". בשנה שעברה סוני חגגה 20 שנה למותג פלייסטיישן ויש לה לא מעט דמויות משחק אייקוניות משני עשורים בתחום הגיימינג. המשחקים בפיתוח החברה יהיו משחקים מובייל עם כל המשתמע מכך ותשיק אותם ביפן ואסיה.

חברת ForwardWorks ממוקמת בטוקיו ובראשה יעמוד המנכ"ל אטסושי מוריטה. בהודעה לא נמסר תאריך יעד או צפי להשקת המשחק הראשון של החברה אך הצפי כי לקראת סוף השנה הנוכחית ראה תוצרים ראשונים. ההודעה על הקמת החברה מגיעה כחודשיים לאחר שסוני ביצעה רה-ארגון בחברה והקמת חטיבת Sony Interactive Entertainment.

זוהי לא הפעם הראשונה שסוני מנסה להשיג דריסת רגל במובייל וב-2012 היא השיקה את הפלייסטיישן מובייל (PlayStation Mobile), חנות למשחקי פלייסטיישן קטנים, אם כי אז היה מדובר בהפצה של משחקים של מפתחים אחרים ואילו הפעם מדובר בפיתוח משחקים באופן עצמאי. סוני סגרה את החנות הפלייסטיישן מובייל ב-2015.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.