סוני-אריקסון, אשר בקרוב תהיה רק "סוני", מודיעה בבלוג הרשמי של החברה כי החברה החלה בפריסה של עדכון עבור ליין מכשירי ה-Xperia, אשר יזכו לעדכון לגירסת האנדרואיד 2.3.4 (Gingerbread).

העדכון המדובר הינו עדכון גלובלי אשר אינו מוגבל לאזור מסוים בעולם ומיועד עבור ליין מכשירי ה-Xperia של 2011 שהם: Neo, Mini, Mini Pro, Pro,  Active, Neo V, Arc S אשר בניהם ניתן למצוא גם את ה-Arc, Play ו-Ray הנמכרים כאן בארץ. בבלוג מצוין כי העדכון יהיה זמין עבר כל המכשירים אשר לא משויכים למפעיל סלולארי ועבור רוב מפעילי הסלולאר בעולם, אולם עדיין לא הצלחנו לברר לגבי ישראל.

מעבר לעדכון הליבה של גירסת אנדרואיד אשר לבטח יביא עימו שיפור באבטחה ובביצועים, העדכון מוסיף יכולות חדשות למכשירים כמו: תמיכה ב-WiFi DLNA, שיפור ההתממשקות של Facebook ברחבי המערכת, האפשרות לצלם תמונות פנורמה בתנועה אחת והאפשרות ללכוד צילומי-מסך ועוד. למרות שמדובר בשינויים מבורכים נראה כי האפשרויות המעניינת ביותר היא הוספת התמיכה ב-Live Dock, תחנת העגינה למכשירי סוני אשר מאפשרים לחבר אליהם מגוון רכיבי USB כגון: מקלדת, עכבר וגיים-פאד (בקר-שליטה) ולחבר את המכשיר למכשירי טלוויזיה דרך מחבר HDMI, דבר אשר הופך את המכשירים למיני-מחשב/קונסולה.

אנו שמחים לראות כי בסוני-אריקסון מבינים את חשיבותם של העדכונים ודואגים לא לשחרר רק עדכוני אחזקה אלא גם כאלו שמוסיפים יכולות חדשות למכשירים הקיימים. (מקור)

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • בעלים שלx8

  יש מולטי טאצ ברום? והאם המכשיר מהיר?

 • דנה

  שמעתי שאם שמים על ה x8 הרבה אפליקציות, אז פתאום הוא נתקע, ושמעתי גם שיש לו מצלמה ממש בסיסית, האם אחרי החלפת הרום שציינת הבעיות הללו ייפתרו??

 • יוסי

  הבנתי שברום של סוני בכל העולם העברית מגיעה מהקופסא.

  אם כן, כולם יוכלו להוריד את העדכון, להתקין עצמאית וללא תלות במפעילה.

  הלא כן?

 • אבי

  אז גם שילמתי לסלקום מחיר על הטלפון יותר ממה שהוא עולה וגם לא מעדכנים לי אותו לגירסא החדשה. פשוט בושה!!! אני אפסיק לקנות מחברות סלולר.

 • אמסטרדם

  יהיה גם לx10?

 • עדכון גירסא זה לא משהו שנעשה מהיום למחר.

  הם צריכים לבדוק אותה ולהתאים את הממשק שלהם לגירסא החדשה.

  אם כי אין מה לדאוג החברה כבר עדכנה כי רוב המכשירים שמוזכרים כאן בכתבה יזכו לעדכון ל-ICS.

 • ראם

  איזה מצחיקים הם: אי אפשר פשוט לשדרג את המכשירים הנ״ל ישירות לגרסה 4.0 וזהו?

 • אושר

  יהיה ל-x8 ?!