כשבועיים לפני פתיחתה הרשמית של תערוכת IFA 2014, הודלף לרשת, במתכוון או שלא, מידע על טאבלט מסתורי שאינו נראה ולא דובר אודותיו קודם לכן ופי הדברים, נראה כי גם סוני עומדת להיכנס אל שוק הטאבלטים המוקטנים. אל אף שישנם דיווחים שונים כי החברה צפויה להציג את מכשיר הדגל החדש, Xperia Z3, לצידו של מכשיר דומה קומפקטי יותר, דלף מאחד ממסמכיה הפנימיים טאבלט חדש בשם Xperia Z3 Tablet Compact. המסמך שדלף  מציג התקני בלוטות' המיועדים למכשירים עתידיים ועכשוויים של החברה, וביניהם נצפה גם הטאבלט המדובר. סביר להניח אפוא, שמדובר בדגם מוקטן יותר של הטאבלט הנוכחי של החברה, ה-Xperia Z2.

למרות שטרם התקבל מידע אודות הטאבלט המסתורי, השמועות מדברות על כך כי ייתכן והטאבלט המדובר יהיה בעל גודל מסך שאינו על 8 אינץ', בעל מפרט זהה למכשיר הדגל שיוצג בכנס. עד כה, התקבלו דיווחים על כך כי מכשיר הדגל יאובזר בשבב  ה-Snapdragon 801, שאם אכן יתברר כהנחות נכונות, עלול לאכזב חלק ניכר מהמשתמשים שמצפים לגרסתו החדשה היותר, ה-Snapdragon 805. לצד זאת, ייתכן והמכשיר יכלול  בלא פחות מ-3 ג'יגה זיכרון RAM.

לגבי המצלמה ניתן לומר כי אומנם השמועות מדברות על כך כי ייתכן ומכשיר הדגל הבא אינו יהווה שדרוג רציני למכשיר הקודם ביחס למצלמה ברזולוציית ה-20.7 מגה-פיקסל, אך סיכוי נמוך כי סוני תבחר לשלב את אותה איכות מצלמה בטאבלט המוקטן.

כך או כך, יהיה מעניין לראות אם אכן סוני תהווה איום גם בגזרת הטאבלטים המוקטנים, ותגזול חלק מנתח השוק השייך ברובו לאייפד מיני ולנקסוס 7.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.