קוואלקום (Qualcomm) ממשיכה לטעון שאין בעיות מיוחדות עם המערכת על שבב Snapdragon 810, אבל היא מתקשה להתמודד עם המציאות: סוני (Sony) הודתה שה-+Xperia Z3 שלה, שמבוסס על המערכת על שבב המובילה של קוואלקום, סובל גם הוא מהתחממות יתר.

רוכשי המכשיר, שנמכר ביפן כ-Xpeira Z4, התחילו כמעט מיד לאחר הרכישה להתלונן על כך שהמכשיר מתחמם יותר מדי, גם כשהוא לא מועמס בפעילות. לכך הצטרפו דיווחים על חנויות ביפן שממליצות לרוכשי המכשיר לכבות אותו מדי פעם באופן מלא כדי למנוע ממנו להתחמם יתר על המידה, ייתכן שעד כדי התלקחות.

בעת שמגיעים לשימוש אינטנסיבי, ההתחממות בולטת במיוחד. לפי דיווחים מהולנד בוצעו בדיקות שהוכיחו שהמכשיר מגיע בעת שימוש במצלמה או במשחקים בכלי גרפיקה מתקדמת לרמת חום שמקשה להחזיק את המכשיר ביד. מעבר לכך במצב כזה היישום שגורם להתחממות נסגר לאחר שמופיעה הודעה על המסך שמזהירה שאותו יישום מוביל לטמפרטורה גבוהה מדי.

סוני, כאמור אישרה שב-'מקרים מסוימים' התחממות יתר יכולה להוביל לסגירת יישומים ולכך שגב המכשיר חם מדי למגע, אך לטענתה לא מדובר בבעיה שיכולה לגרום לתקלה משמעותית במכשיר עצמו. עם זאת, החברה תוציא, כאמור, תיקון תוכנה. במקרה הזה, גם קל לנחש מה הוא יהיה: הגבלת המהירות המרבית של המערכת כדי למנוע ממנה להגיע לטמפרטורות גבוהות, מה שכמובן ייפגע בביצועים.

החברה היפנית לא מסרה עדיין מתי היא מתכוונת לשחרר את התיקון.