קוואלקום (Qualcomm) ממשיכה לטעון שאין בעיות מיוחדות עם המערכת על שבב Snapdragon 810, אבל היא מתקשה להתמודד עם המציאות: סוני (Sony) הודתה שה-+Xperia Z3 שלה, שמבוסס על המערכת על שבב המובילה של קוואלקום, סובל גם הוא מהתחממות יתר.

רוכשי המכשיר, שנמכר ביפן כ-Xpeira Z4, התחילו כמעט מיד לאחר הרכישה להתלונן על כך שהמכשיר מתחמם יותר מדי, גם כשהוא לא מועמס בפעילות. לכך הצטרפו דיווחים על חנויות ביפן שממליצות לרוכשי המכשיר לכבות אותו מדי פעם באופן מלא כדי למנוע ממנו להתחמם יתר על המידה, ייתכן שעד כדי התלקחות.

בעת שמגיעים לשימוש אינטנסיבי, ההתחממות בולטת במיוחד. לפי דיווחים מהולנד בוצעו בדיקות שהוכיחו שהמכשיר מגיע בעת שימוש במצלמה או במשחקים בכלי גרפיקה מתקדמת לרמת חום שמקשה להחזיק את המכשיר ביד. מעבר לכך במצב כזה היישום שגורם להתחממות נסגר לאחר שמופיעה הודעה על המסך שמזהירה שאותו יישום מוביל לטמפרטורה גבוהה מדי.

סוני, כאמור אישרה שב-'מקרים מסוימים' התחממות יתר יכולה להוביל לסגירת יישומים ולכך שגב המכשיר חם מדי למגע, אך לטענתה לא מדובר בבעיה שיכולה לגרום לתקלה משמעותית במכשיר עצמו. עם זאת, החברה תוציא, כאמור, תיקון תוכנה. במקרה הזה, גם קל לנחש מה הוא יהיה: הגבלת המהירות המרבית של המערכת כדי למנוע ממנה להגיע לטמפרטורות גבוהות, מה שכמובן ייפגע בביצועים.

החברה היפנית לא מסרה עדיין מתי היא מתכוונת לשחרר את התיקון.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • ….‬‎

  איזה מעבד חרא… הייתי מעדיף סנאפדרגון 200 מאשר 810.

 • Elkanah Koletkar

  בעיקרון הפלאפונים של סוני הם מתחממים מאוד ביחס לשאר הפלאפונים. לי יש Sony Xperia Z3 Compact ואני מתעצבן מזה שמתי שאני נמצא בשמש, או בשימוש כבד- אני מרגיש עד כמה זה מתחמם אבל אני מרוצה מהמפרט והאיכות ובגל זה אני נשאר איתו לעוד מספר שנים בע"ה

  • ….‬‎

   זה לא קשור לסוני – זה המעבד. סנאפדרגון 810 הוא מעבד גרוע. מתחמם בטירוף ופוסל את כל המכשירים שהוא נמצא בהם. כל מכשיר כזה לא שווה אפילו 500 שקל.

   • Elkanah Koletkar

    לגבי מה שאמרתי- זה לא קשור למעבד למרות שגם זה נכון, הפלאפונים של סוני בכללי מאוד מתחממים

    • ….‬‎

     "…לרמת חום שמקשה להחזיק את המכשיר ביד. מעבר לכך במצב כזה היישום שגורם להתחממות נסגר לאחר שמופיעה הודעה על המסך שמזהירה שאותו יישום מוביל לטמפרטורה גבוהה מדי"?! אני מבטיח לך שזה 100% בגלל המעבד.

     • Elkanah Koletkar

      לפלאפון שלי יש Snapdragon 801 והוא מתחמם ביחס לשאר הפלאפונים בעלי אותו מעבד, אז מה?!

      • ….‬‎

       האם הוא סוגר אפליקציות כמו שכתוב כאן?

       • Elkanah Koletkar

        לא, לא התכוונתי שהוא מתחמם באופן קיצוני כמו מה שאתה התכוונת עד כדי כך שהוא מכבה את האפליקציה אבל זה מציק לי שהוא מתחמם כל פעם

        • ….‬‎

         אם ה-Z3+ מתחמם באופן קיצוני וה-Z3C לא – סימן שזה בגלל המעבד.

        • Elkanah Koletkar

         סבבה הבנתי את העניין. אבל מה הקטע של לעשות לייק/"דירוג לטובה" לעצמך??