יישום ה-SHAREfactory

קונסולת ה'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) עברה ציון דרך נוסף כשסוני הודיעה כי 7 מליון קונסולות נמכרו ברחבי העולם עד כה, בנוסף מציגה החברה את החידושים שיגיעו בעדכון התוכנה הקרוב כשהבולט בניהם הוא יישום לעריכת וידאו.

נראה כי קהל השחקנים בוחר בקונסולה של סוני כקונסולת הדור-הבא המועדפת עליו שכן המגמה החיובית בכמות המכירות שהחלה עם השקת הקונסולה לא עוצרת ובהודעה שפרסמה החברה בבלוג הפלייסטיישן הרשמי, נכון ל-6 לאפריל נמכרו שבע מליון קונסולת פלייסטיישן 4 ברחבי העולם. חשוב לציין כי מדובר בכמות קונסולות שנמכרו ללקוחות בפועל ולא קונסולות שנשלחו לחנויות. לצורך השוואה, כמות היחידות של קונסולת ה'פלייסטיישן 3' (PlayStation 3) שנמכרו ארבעה חודשים מיום ההשקתה עומד 'רק' על 3.5 מליון יחידות ואילו במיקרוסופט המספר נמוך ועומד על 5 מיליון קונסולות 'אקסבוקס וואן' (Xbox One), אם כי נתוני מיקרוסופט מדברים על כמות קונסולות שנשלחו לחנויות ולא כאלו שנמכרו ללקוחות.

נראה כי לא רק תחום החומרה זכה לעדנה שכן בהודעה מציינים בסוני כי עד כה נמכרו מעל ל-20.5 מליון כותרי משחק לפלייסטיישן 4, הן בהפצה דיגיטלית והן בהפצה פיזית.

עדכון תוכנה עם עורך וידאו מובנה

בנוסף לנתוני המכירות המרשימים, בסוני הציגו לראשונה את ה-SHAREfactory, יישום עריכת הוידאו שיגיע ביחד עם העדכון לגרסה 1.70.

יישום ה-SHAREfactory

מדובר ביישום וידאו המעצים את היכולות של כפתור השיתוף ומאפשר להוסיף לסרטונים פתיח, ערכת נושא, אפקטי מעבר, ללכוד וידאו מהמצלמה ולהציג תמונה-בתוך-תמונה ועוד. את הסרטונים יהיה ניתן להעלות אל חשבון הפייסבוק אך באופן מוזר לא אל YouTube. כשנשאל סקוט מקרטני (Scott McCarthy), מנהל המוצר, מדוע אין תמיכה בהעלאה ישירה לאתר הוידאו הפופולרי ענה כי מעתה ניתן לייצא את הסרטונים לזיכרון חיצוני ולהעלות אותם לכל שירות וידאו כזה או אחר. יש לציין כי בעלי קונסולת האקסבוקס כבר נהנים מעורך וידאו מובנה אך משתמשי הקונסולה של סוני יאלצו להמתין מעט בסבלנות עד עדכון התוכנה הקרוב.

לצד עורך הוידאו גרסה 1.70 תביא עימה שינויים נוספים כמו: האפשרות לבטל את הגנת ה-HDCP, אשר מונעת ללכוד את אות הוידאו המגיע מהקונסולה – מדובר באפשרות שתקסום לגיימרים עם ציוד ייעוד ללכידת וידאו, נוספה כאמור האפשרות להעביר סרטונים לזיכרון חיצוני ואף אפשרות לבצע הורדה מוקדמת למשחקים מהחנות המקוונת.

הדגמת עורך הוידאו SHAREfactory

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.