כנס הגיימרים E3 2017 שהסתיים השבוע, היה מוצלח למדי בכל הקשור לאפשרות המשחק המשותפת בין קונסולות מיצרניות שונות. מיקרוסופט (Microsoft), שהגתה את הרעיון והאפשרות המסקרנת, הכריזה יחד עם נינטדו (Nintendo) על משחקים שייתמכו ב-Cross Platform Play בין הקונסולות, אבל מי נשארה בחוץ? סוני (Sony).

במהלך E3 מיקרוסופט הכריזה כי המשחק הכי פופולרי אולי כיום, Minecraft, יתמוך ב-Cross Platform Play. זה אומר כי שחקני Nintendo Switch, Xbox One והמחשבים האישיים יוכלו לשחק יחדיו כולם ביחד. גם נינטנדו הודיעה כי Rocket League, עוד משחק פופולרי, יגיע ל-Switch וגם הוא יתמוך במשחק משותף בין Xbox One ו-Steam.

בכל המקרים, בעלי קונסולת PlayStation 4 לא יוכלו לשחק עם שחקנים אחרים שלא נמצאים ברשת ה-PSN Network.

בראיון ל-Eurogamer של ג'ימי רייאן, ראש מחלקת המכירות והשיווק העולמי בפלייסטיישן (PlayStation), הוא מנסה להגן על ההחלטה של החברה לחסום משחקים משותפים ב-Cross Play: "יש לנו חוזה עם המשתמשים שמתחברים לשירותים שלנו. אנחנו דואגים להם כשהם נמצאים בתוך היקום האוניברסלי של פלייסטיישן", אמר רייאן. "חשיפת שחקנים, כלומר ילדים, מחוץ לרשת שלנו, היא לא דבר שבשליטתנו וזה משהו שצריך לחשוב עליו בזהירות רבה."

כשנשאל האם זו החלטה סופית הוא אמר: "אני לא חושב שאנחנו נסגור את הדלת לחלוטין. הדברים עוד יכולים להשתנות אבל אין שיחות כרגע בעניין".

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • yadin agam

  מהלך טיפשי של חברה פחדנית!

 • Tomernim‬‎

  אוף,
  באסה.

 • שי

  סוני נפלה חזק השבוע, ההחלטה יוצאת ממקום של לא ליפול עוד.

 • Or

  כל כך חבל אם החברות היו משקיעות בזה כולם היו מרוויחים, אנחנו הצרכנים לא היינו צריכים לבחור את הקונסולה של החברים שלנו כדי לשחק איתם אלא לבחור את הקונסולה שמועדפת עלינו ויותר נוחה לנו מבחינת שלט ממשק ועוד

 • אורון

  מחכה ל xbox one x
  עכשיו ההחלטה נהייתה ברורה
  וכדאית יותר

  • Yossi Cohen

   הוא מפלצת! זה כמו מחשב עם 1070!

   • amir1313

    אממ בתחשב בעובדה שהוא מעט חלש יותר מה Rx 480, זה אומר שזה כמו מחשב עם Gtx 1060, שזה עדיין מרשים מאוד, אבל לא עד כדי כך….

  • רון

   סוני יכולה להרשות לעצמה לבחור בשיטה כזאת. שלמיקרוסופט יהיה כמות לקוחות כמו של סוני, נראה אותה מדברת. פלייסטיישן זה כמו האייפון של הקונסולות.