בטרנד מכשירי המיני גם סוני מציגה גרסה מוקטנת למכשיר הדגל שלה, ה-Xperia Z1 Compact אשר דלף מספר פעמים בעבר ולמרות גודלו המוקטן הוא מפתיע עם מפרט מתקדם.

קטן אך חזק
מי שחיפש מכשיר קטן יותר מ-5 אינץ’ עם מפרט חזק יודע כי מספר האפשרויות מוגבלות למדי, אך בסוני הלכו נגד הזרם וציידו את המכשיר החדש במסך 4.3 אינץ’ לצד שבב ה-Snapdragon 800 – בדיוק כמו אחיו הגדול. מדובר בשבב מרובע ליבה בתדר שעון של 2.2GHz הנחשב לבין המובילים כיום ומצוי ברוב מכשירי הדגל כמו LG G2, Galaxy Note 3 ועוד. לצד המעבד המכשיר כולל גם זיכרון עבודה (RAM) של 2GB, מערכת האנדרואיד 4.3 וסוללה בהספק של 2,300mAh. מכובד ביותר.

אבל זה לא מסתיים בזה, וכי ה-Xperia Z1 Compact מצויד באותה מצלמה איכותית של 20.7 מגה פיקסל עם עדשת Sony G-Lase וצילום וידאו ב-1080p, גם לקדמית עם ה-2 מגה פיקסל.

סוני הלכה בדרכם של חברות אחרות והציגה אח קטן יותר למכשיר הדגל, אולם הטוויסט של מפרט חזק בהחלט ראוי לציון לטובה ולא פעם שמענו מהמשתמשים דרישה למכשירים חזקים גם בגדלים מעט יותר קטנים וסוני עשתה לדעתנו את הצעד הנכון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.