לאחר ההכרזה, הדי-צפוייה, על גרסה קלה ודקה יותר של הקונסולה הניידת של החברה, חשפה סוני מוצר חדש ומפתיע במשפחה – ה'פלייסטיישן ויטה טי.וי' (PlayStation Vita TV).

מדובר בקונסולה זעירה מתחברת אל הטלוויזיה, לקונסולה קטלוג של כ-1,300 כותרים בניהם רוב משחקי הויטה, משחקי PSN, משחקי PSP ופלייסיישן 1 ובעתיד אף יהיה ניתן לשחק על הקונסולה הזעירה משחקי 'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) בהזרמה. בנוסף לכך היא מצויידת ביכולות מדיה של הזרמת תוכן מהאינטרנט, דרך החנות המקוונת של סוני או באמצעות שירותי רשת ויישומים ייעודים כמו Hulu ועוד.

נראה כי הענקית היפנית מנסה "להרוג שתי ציפורים במכה אחת" ולתת מענה הן את לקונסולות האנדרואיד הזעירות שהחלו לצוץ, כדוגמאת 'או-יה' (Ouya) והן למזרימי המדיה הזולים כדוגמת ה'אפל טי.וי' (Apple TV).

הקונסולה בגודל זעיר של 10.5 ס"מ על 6.5 מ"מ ובמשקל 110 גרם. היא מצויידת ביציאת HDMI ברזולוציה מירבית של 1080i, כניסת LAN וכניסת USB. השליטה במשחקים מתבצעת באמצעות זיווג של בקר ה'דואל-שוק 3' (DualShock) המגיע עם כל קונסולת פלייסטיישן 3 ובעתיד גם באמצעות בקר ה'דואל-שוק 4'. מחיר הקונסולה יעמוד על 9,954 ין, כ-360 שקל בקירוב, בנוסף מציעה סוני מארז מיוחד של הקונסולה הכולל גם בקר 'דואל-שוק 3' וכרטיס זיכרון בנפח 8GB במחיר של 14,994 ין, כ-550 שקל.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אושר

  שכחו להגיד שהגרסה מגיע עם שלט של סוני 3 וכרטיס זיכרון באה גם עם קוד למשחק lego movie

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איזה קול ככה לא אצטרך לחלוק את הפלייסטשן עם שאר המשפחה וגם לראות סרטים לא רק מ יס או מהמחשב שהאיכות שלו לא טובה כל כך

 • גנאדי

  ענקית היפנית ולא סינית תתקנו 🙂 ונשמע מוצר מעניין מאוד..

  • אכן, מחיר נמוך כמו של ה-Ouya, עם קטלוג המשחקים הנרחב של סוני.

 • בולי

  מגניב. סוף סוף מוצר שנראה טוב ועושה באמת משהו שרוצים שיעשה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היא מצויידת ביציאת HDMI בהבחנה מירבית של 1080i
  מוזר

  • הבחנה=רזולוציה

   • ZOOM

    מר לוי,
    בניגוד להסבר שלך, 1080i הוא אינדיקציה לא רק לרזולוציה אלא גם לשיטת הסריקה.
    מדובר בשיטת interlace הנחותה מהשיטה המכונה "פרוגרסיב" בגלל פיצול כל פריים לשני שדות בהם נסרקת מחצית מהקווים של המידע הויזואלי. הפיצול נעשה בין קווים שמספרם הסידורי לא-זוגי (1,3,5 וכו') לבין קווים שמספרם הסידורי זוגי (2,4,6 וכו').

    • מקבל את ההבהרה,
     לא ראיתי לנכון לפרט בפוסט הכרזה על עניין הסריקה ועדיין לא היה נכון לציין כי יציאת המכשיר בהבחנה של 1080, שכן אין מדובר ב-1080 אמיתי, קרי 'פרוגרסיב'.
     בנוסף, למרות שלא מדובר ב-1080P כלומר תמונה מלאה על המסך בכל פעם מתייחסים ל-1080i, עדיין כאל הבחנה מכיוון שבכל רגע נתון יש על המסך 1080×1920 פיקסלים על המסך, שאכן כפי שהסברת בכל פריים מתחלפים פעם הקווים הזוגיים, בפריים העוקב האי-זוגיים וחוזר חלילה.