קסדת המציאות המדומה של סוני, ה-PlayStation VR, זכתה אמש להרבה כבוד בכנס השנתי של חובבי הפלייסטיישן, PlayStation Experience. בסוני תולים הרבה תקוות בקסדה שלהם, שצפוייה לצאת במהלך שנת 2016 ולהתחבר לקונסולת ה-PlayStation 4, ומתחילים להציג את המשחקים הצפויים להגיע לה כבר עכשיו.

במהלך התערוכה הוצגו 16 משחקים, רובם חדשים לגמרי, כולם נראים מסקרנים למדי. בין המשחקים שהוצגו או הוכרזו אפשר למצוא את Ace Combat 7, המשך לסדרת משחקי טיסה פופולרית שיגיע לראשונה למציאות מדומה; Rez Infinite, גירסה חדשה למשחק הקצב הפסיכדלי שיצא במקור-2001 והפך מאז למשחק פולחן; ופרק מקדים ל-Psychonaouts 2, משחק הרפתקאות חדש של יוצר המשחקים טים שייפר שמגיע כהמשך למשחק קאלט מ-2005.

בסוני לא חושפים מתי בדיוק ייצא ה-PlayStation VR וכמה תעלה הקסדה, אך לפחות לפי התגובות החמות של הקהל שנכח באולם בו נערכה המצגת נראה שהגיימרים ממתינים בקוצר רוח לפתרון ה-VR של סוני. עם זאת, הפתרון הזה מלווה גם בחששות רבים, בעיקר עקב עוצמת החישוב הנמוכה יחסית של הפלייסטיישן 4, שמתקשה להריץ משחקים מודרניים בקצב פריימים גבוה, נקודה קריטית במיוחד במשחקי מציאות מדומה.

כרגע נראה שסוני "מתגברת" על הבעיות הטכניות בכך שהיא משחררת משחקי VR פשוטים יחסית, בלי גרפיקה ריאליסטית או ערכי הפקה גבוהים במיוחד. בשלב זה של הטכנולוגיה זה מספיק.

להלן מספר טריילרים למשחקים נבחרים שהוצגו אמש: