מסיבת העיתונאים של סוני בתערוכת המובייל השנתית שהתקיימה בחודש שעבר בברצלונה הצליחה לאכזב רבים, שציפו לראות בה מכשירים חדשים שיצטרפו לסדרת ה-Xperia החדשה, לצד מכשירי הדגל Xperia Z ו-Xperia ZL שהוצגו עוד קודם בתערוכת CES. בפועל, הציגה סוני שוב את הסמארטפונים שלה לשוק העליון יחד עם הטאבלט Xperia Tablet Z, שגם הוא כבר הוצג ב-CES.

היום הגיעה התשובה של סוני, בצורת הכרזה רשמית על זוג מכשירים חדשים לשוק הביניים: Xperia SP ו-Xperia L. מדובר בשני מכשירים המיועדים, לפי סוני, להביא "את המיטב של סוני למגוון מכשירים רחב יותר", והם כוללים מפרטים דומים למכשירי החברה משנה שעברה באריזות חדשות.

Xperia SP, שכפי שאפשר להבין הוא שילוב של Xperia S ו-Xperia P, מגיע עם מפרט דומה ל-S וגוף מתכת דומה ל-P. המעבד שלו הוא Qualcomm Snapdragon S4 Pro בעל שתי ליבות במהירות 1.7GHz, המסך הוא Reality Display בגודל 4.6 אינצ' וברזולוציית HD 720p עם Mobile Bravia Engine 2 המסוגל לשפר את איכות התצוגה ע"י הפחתת רעש, שינוי הניגודיות והבהירות ושליטה על רמת הצבע. המצלמה האחורית שלו מבוססת על חיישן ה-Exmor RS של סוני ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל עם יכולת לצלם תמונות סטילס ב-HDR. בנוסף, בתחתית המכשיר יש פס שקוף דומה לזה של מכשירי החברה מלפני שנה, המספק התראות צבעוניות ותוספת צבע "רקע" לתמונות המוצגות על המסך, מה שקצת מזכיר מסכי טלוויזיה עם "תאורה אחורית".

XperiaLXperia L הוא מכשיר בסיסי אף יותר, המגיע עם גוף דומה מאוד ל-Xperia T, המכשיר שזכה להופיע לצד ג'יימס בונד בסרט Skyfall אך מיועד להיות זול יותר. הפיצ'ר המרכזי שלו הוא המצלמה, המבוססת גם היא על חיישן ה-Exmor RS ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל, אך תומכת בצילום סרטוני וידאו ב-HDR בנוסף לתמונות סטילס בטכנולוגיה הזו. שאר המפרט שלו מכוון להפחתת המחיר: מסך 4.3 אינצ' ברזולוציית FWVGA בלבד, מעבד כפול-ליבה Snapdragon S4 במהירות 1GHz בלבד ובלי קישוריות סלולרית בדור רביעי.

שני המכשירים אמורים לצאת ברבעון השני במדינות אסיה ואירופה, בצבעים שחור, לבן ואדום. המחירים לא ידועים בינתיים.