סוני (Sony) אומנם הודיעה כי היא תתמקד במכשיר דגל אחד בשנה, אבל בחברה ממש לא התחייבו שלא להשיק מכשירי ביניים, ויש שניים כאלה.

תחילה זהו ה-Xperia M5, ממשיך דרכו של ה-Xperia M4 Aqua. על-פי החברה מדובר ב-'סופר מכשיר ביניים' ונראה שהיא מתכוונת לכך. הוא מגיע עם מסך 5 אינץ' באבחנה של 1080P, מונע על-ידי המערכת על שבב Helio X10 של מדיה-טק (MediaTek) שמכילה 8 ליבות עיבוד בארכיטקטורת 64-ביט ומהירות 2.0 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM)
בנפח של 3 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון פנימי בנפח 16 ג'יגה-בייט הניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD, זוג רמקולים בחזית הממוקמים מעל ומתחת למסך ותקשורת סלולרית בתקן LTE. המכשיר מצויד בסוללת 2,600mAh שעל-פי החברה מספיקה לעד יומיים של עבודה.xperia-m5-gallery-5

למרות שמדובר במכשיר ביניים תחום הצילום זוכה לשדרוג וה-M5 צוייד במצלמה אחורית בעלת אבחנה של 21.5 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.2, ורגישות מרבית של ISO 3200. למצלמה חיישן מיקוד-אוטומטי משולב (היברידי) המאפשר מיקוד מהיר במיוחד. באתר החברה מבטיחים כי ניתן לבצע תקריב של עד פי 3 בלי לאבד מאיכות בתמונה. המצלמה תומכת בצילום וידאו באבחנה של 4K. גם תחום ה-'סלפי' לא נזנח והמכשיר בעל מצלמת קדמית באבחנה של 13 מגה פיקסל לצילום עצמי.

כיאה למכשיר של סוני מדובר במכשיר בעל עמידות בפני מים ואבק בתקן IP65/IP68 ומגיע בצבעי זהב, שחור ולבן. על-פי החברה המכשיר יושק בשווקים המתפתחים כבר בשבועות הקרובים.

פאבלט עם מסך מקצה-לקצה

עוד הכריזה סוני גם על את ה-C5 Ultra, פאבלט חדש במשפחת מכשירי ה-Xperia עם מסך בגודל 6 אינץ' ובאבחנת FullHD. על-מנת לנסות לשמור על ממדים צנועים, עד כמה שממדים של 164.2×79.6×8.2 מ"מ יכולים להיחשב כצנועים, צידי המסך נמתחים מקצה-לקצה כך שהשוליים שנותרו הם רק של מסגרת האלומיניום המקיפה את המכשיר, וכך הוא מצליח להיות צר למעשה מה-Nexus 6, בעל גודל מסך זהה.

ב-C5 Ultra החברה שמה דגש על תחום הצילום עם זוג מצלמות באבחנה של 13 מגה-פיקסל אך נראה כי תחום הצילום העצמי זוכה לתשומת לב יתרה, שכן בחזית המכשיר ניתן למצוא גם מבזק בנוסף למצלמה באבחנה-הגבוהה המאפשר SOny_C5_Ultra_Colour_Rangeלצלם תמונות 'סלפי' גם בתנאי תאורה חשוכים. בניגוד ל-Xperia M5 שהוכרז היום, המפרט של ה-C5 Ultra צנוע יותר: המערכת על שבב היא MT6752 מבית מדיה-טק (MediaTek) מתומנת הליבות בארכיטקטורת 64-ביט ומהירות של 1.7 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 2 ג'יגה-בייט, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 16 ג'יגה-בייט הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון microSD, זוג רמקולים בחזית הממוקמים מעל ומתחת למסך וסוללת 2,930mAh מאפשרת על-פי החברה עד יומיים של עבודה.

עיצוב המכשיר כולל גב בעל קצוות מעוגלות לאחיזה נוחה אך חשוב לציין כי ה-C5 Ultra הוא לא בעל עמידות בפני מים. פאבלט הביניים של סוני יהיה זמין בצבעי שחור, לבן וטורקיז ועל-פי החברה יהיה זמין לרכישה בשווקים מתפתחים כבר בשבועות הקרובים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.