זמן ההטענה הוא נושא שרק לאחרונה יצרניות החומרה מתחילות לטפל בו, כשחברות כמו מוטורולה מציגות את ה-Turbo Charger או ה-Quick Charge של יצרנית השבבים קוואלקום המציע פתרון חומרתי על-מנת להציע זמן טעינה קצר יותר, אך פרוייקט חדש בשם SONICable בפלטפורמת מימון-ההמונים אינדיגוגו מעוניין לפתור את הבעיה באמצעות כבל ההטענה.

ה-SONICable הוא כבל הטענה וסנכרון נתונים עבור מכשיר הטלפון החכם, המבטיח טעינה במהירות כפולה. הוא כולל כפתור אשר מעביר את מצב הכבל בין כבל סטנדרטי הכולל סנכרון וטעינה לבין כבל טעינה בלבד, כך שהוא מרכז את כל הצריכת הספק ממקור המתח בלי "לבזבז" אותו על תקשורת נתונים. הכבל מגיע במספר צבעים – שחור, אפור, ורוד, זהב וכחול, כולל מחבר USB דו-צדיי וישנה מהדורה עבור מכשירי אפל עם מחבר לייטנינג או עבור מכשירי אחרים המשתמשים ביציאת micro-USB.

SONICable

הוגי הפרוייקט כבר עברו את סכום היעד המקורי בסך עשרת-אלפים דולר, למעשה נכון לכתיבת שורות אלה גוייסו 161-אלף דולר, סכום מרשים במיוחד לאור העובדה כי נותרו עוד 36 יום עד סוף קמפיין המימון. רוכשים שירצו להזמין את ה-SONICable יוכלו לעשות זאת אם יתרמו לפרוייקט 27 דולר + 6 דולר משלוח מחוץ לארה"ב, שהם 129 שקלים, לא זול כאשר מדובר בכל טעינה, אך יש לציין כי לא מדובר בכבל זול – המחברים עשויים אלומניום, הכבל ארוך במיוחד באורך של 1.2 מטר, מחבר הלייטנינג מאושר לשימוש על-ידי אפל (Apple MFi Certified), הציפוי של הכבל עבה ועשוי סיבי ניילון ובנוסף החברה מעניקה אחריות לכל החיים, כך שנראה כי מדובר בעסקה משתלמת במיוחד לאור העובדה שכבל הטענה המאושר לשימוש על-ידי אפל נמכר במחיר התחלתי של 99 שקל.


כאמור קמפיין המימון יסתיים ב-23 לבפרואר והכבל צפוי להישלח ללקוחות בחודש מרץ.

סרטון

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.