כן, חג. עוד אחד לספירה הבלתי נגמרת שלנו, ועוד אחד שנופל לנו בדיוק באמצע השבוע, ועוד אחד שיש בו גשר לילדים שבגלל זה כנראה יגשרו גם על יום שישי ויחזרו לבתי הספר רק ביום ראשון, לפחות רובם. אז מה עושים? אני בטוח שגם אם יצאתם לבילוי משפחתי באיזשהו מתקן בילויים ברמה כזו או אחרת, יש כמה וכמה דקות שאתם צריכים למלא כדי להימנע משעמום. אז בבקשה. קבלו עוד אסופה של משחקים שיצאו ממש לאחרונה. וכמו שאנחנו אוהבים במקומותינו, לפחות על ההורדה של המשחקים הללו לא תצטרכו לשלם מאום, פשוט מחכים לכם בשביל שמוביל לשמחה.

1. PES2017 – Pro Evolution Soccer –
לקחת את הכוח לכבוש את העונה

המאבק הספורטיבי, אם אפשר לומר זאת, במגרשי הכדורגל של ה-PC היה תמיד בין המשחק של EA, קרי FIFA עם מספר שנה כזו או אחר, לבין המשחק של Konami, כלומר PES עם מספר שנה כזה או אחר. והנה התחרות חוזרת במלוא עוזה גם השנה, אבל הפעם יש הרגשה של התמקדות בתחום המובייל. יכול להיות שאולי בגלל שרבים בכלל לא הדליקו מחשב לאחרונה, נכון? בכל מקרה, PES 2017 הוא המשחק של 'ברצלונה', אם אפשר לומר זאת, אבל זה כמובן לא ימנע מאף אחד לבחור כל קבוצה אחרת שבא לו ולהתחרות בליגה, בגביע ובכל מה שיש, כולל ניהול הקבוצה והסגל וההרכב שלה. לפי החברה הבקרות הותאמו למשחק במסכים הקטנים של הטאלבטים ועוד יותר של הטלפונים, ואין לנו ספק שמי שאוהב כדורגל לא יחכה שנייה להוריד את המשחק הזה. דרך אגב, ברור לכם שיש עוד מפתחות שמציעות משחקי כדורגל. אה, לא ממש משנה לכם?

להורדה: אנדרואיד | iOS

2. Elevator Space –
זה כמו מעלית מלמעלה והלאה

ז'אנר זה של משחקי קז'ואל מוכר כמובן. הגלגל לא מומצא כאן מחדש, אבל הביצוע בהחלט יותר ממוצלח. המטרה לבנות מגדל כמה שיותר גבוה, כשבכל שלב יש מטרה מסוימת שבעצם באה לידי ביטוי בגובה שאליו צריכים להגיע, מטרה שמסומלת גם בנקודות הלבנות מתחת לתוצאה. עולים קומה? נקודה נעלמה. כשכולן ייעלמו, לשלב הבא יעברו. הנקודה הצהובה שזזה על פני הקומה מסמנת את המקום בו תונח הקומה מעל, וכמובן שככל שהיא יותר קרובה לאמצע, כך הקומה תהיה יותר רחבה ותקנה יותר אפשרויות מבוססות לבנות מגדל גבוה. ויותר מכך, הנחת קומה בדיוק באמצע מעל הקומה מתחת מעניקה בונוס שהולך וגדל ככל שמצליחים בכך ברצף – כן גם הניקוד חשוב. בשלב הראשון הנקודה זזה מצד לצד, אבל זו רק ההתחלה, והתנועה של הנקודות רק הולכת ומסתבכת ככל שמתקדמים בשלבים. יש כאן את כל הסממנים למשחק ממכר: מהיר, פשוט להבנה, קשה מאוד להצלחה.

להורדה: אנדרואיד

3.  Mordheim: Warband Skirmish –
תיזהרו מהם שמחפשים הרפתקאות

אתם מאלו שאוהבים משחקי תפקידים? בבקשה. אז הנה משהו בשבילכם. כמו הרבה משחקי תפקידים אחרים, גם המשחק הזה נולד ממשחק שולחן. השם של אותו משחק הוא, איך לא, Mordheim, והוא נוצר בידי Games Workshop כשאת ההמרה למשחק דיגיטלי ביצעה Legendary Game. התוצאה לא רעה בכלל, והסיפור הוא שחבורות של הרפתקנים מגיעות לעיר שהושמדה בידי מטאור כפול כדי למצוא שרידים שלו שממספקים למחזיקים בהם כוחות מיוחדים. זהו משחק תפקידים בסגנון הקלאסי בו המהלכים מבוצעים בתורות, בו קבוצות מתמודדות מול קבוצות, ובו יש חשיבות לאיך שבונים את הקבוצה. במיוחד כשהצד השני בדרך כלל מורכב משחקנים אנושיים אחרים. דרך אגב, את המשחק הזה בהחלט עדיף לשחק בטאבלט.

הורדה: אנדרואיד | iOS

4. Zombie Gunship Survival –
לחסל אותם, כמו זומבי בקופסה

כנראה שכמעט בכל סיבוב משחקים חדש חייב להיות משחק זומבים. עוד רגע ויש לנו הרגשה שאיזה זומבי פשוט יעבור ברחוב ויאמר שלום ככה, דרך אגב. הוא פשוט יהיה שבע מדי. אבל רגע לפני תוכלו להשמיד את הזומבים שמאיימים על העולם בדרך חדשה לחלוטין: באמצעות מטוס הרקלוס, או AC-130, שמעניק סיוע לכוחות הקרקע שנלחמים בחסרי המוח, ההולכים המתים, וכל שאר שמות הגנאי שהמציאו להם. אז צריך לעתים להגן על הבסיס מפני מתקפות של זומבים, לשפר את החימושים שלו עם חלוף השלבים, ולהפוך את המטוס לספינת מלחמה אווירית חזקה ככל האפשר.

להורדה: אנדרואיד | iOS

5. Bomb Hunters –
אלו שהלשינו ועם בור של פצצות

אינטרפרטציה נהדרת לפרוגר, אבל בביצוע מתקדם הרבה יותר, ולא רק. בחרו אחת מבין כמה דמויות שהמומחיות שלהן היא לשמש כמפרקי פצצות, חבלנים בסגנונות שונים ומשונים שהמטרה שלהן היא אחת, למצוא את הפצצות בזמן ולפרק אותן. אבל העולם משום מה לא חושב שזה מספיק חשוב ומטיל בדרך הרבה מאוד מכשולים בנתיב שעובר בין הפצצות, כשבדרך יש גם לא מעט מיני משחקים שמוסיפים לאווירה. יש כמה וכמה סביבות משחק, ועל פניו יש כאן עוד מועמד רציני למשחק שיגנוב לכם את הזמן.

הורדה: אנדרואיד | iOS

נ.ב. קטן – אם שמתם לב, או לא, מפוזרים בדרך לכאן כמה וכמה רמזים לשירים ישראלים. אם תרצו, המשחק השישי ברשימה של החג. האם תצליחו לגלות מהם השירים ומי הם המבצעים? תשובה מלאה אולי כן, ואולי לא, תזכה את נותן התשובה בפרס קטן נחמד. לפחות לדעתו של כותב שורות זה. בהצלחה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.