האם אנחנו בפתחה של שערוריית הפאלם-גייט? משתמשים שרכשו את מכשיר ה-Galaxy S7 Edge של סמסונג (Samsung), אשר הושק לפני כחודש, מדווחים על בעיה חוזרת בתצוגה של המכשיר, ספציפית כזו שקשורה לשוליים. מתברר שאם אוחזים במכשיר באמצעות הקצוות המעוגלים שלו (ובמצב אופקי אין ממש ברירה אחרת כי המכשיר דק במיוחד), לא ניתן לבצע בו פעולות אחרות שקשורות למגע.

מדובר ככל הנראה בתקלה בתכונה שנקראת "התנגדות כף יד" או אצבע (Palm/Finger Rejection), במסגרתה מכשירים בעלי מסך מגע אמורים להבדיל בין מגע סטטי לבין מגע פונקציונלי, ולזהות מתי אתם סתם מניחים את היד או האצבע על המכשיר כדי לאפשר לכם לעשות במקביל פעולות אחרות באצבע אחרת. בימים האחרונים טוענים משתמשי אדג' כי המכשיר לא מבצע את ההבדלה הזו, ולמעשה מגביל את המגע בו לנקודה אחת בלבד.

כך למשל מדווחים משתמשים כי אם הם נוגעים בשולי המכשיר (בלית ברירה) ומנסים לצלם תמונה, המכשיר לא מזהה שהם מקישים על לחצן הצילום. או למשל, אם הם מנסים להקליד באמצעות המקלדת במצב אופקי, הם לא מסוגלים ללחוץ על מקש הרווח.

בסמסונג ככל הנראה מודעים לבעיה, משום שזמן קצר לאחר שהושק המכשיר הפיצה החברה עדכון תוכנה דרך האוויר (OTA) אשר נועד ספציפית לטפל בבעיית תצוגה בגלקסי אדג', אך ברחבי ארצות הברית למשל מדווחים כי הוא לא עובד. סביר להניח שהחברה תתייחס בקרוב לסוגיה באופן רשמי.