Homescreen

בעוד עיניהם של אוהדי אפל (Apple) נשואות לעבר iOS7, גרסת מערכת ההפעלה החדשה של מכשירי ה-iOS, דמיונם המפותח של אנשי האנדרואיד (Android) לא נח לרגע.

אחד מהם הוא ג'יינש שאה, סטודנט מאוניברסיטת מישיגן, שהיה אחד מאלו שניסו לדמיין כיצד תיראה גרסתה החמישית של מערכת ההפעלה הפופולרית מבית גוגל (Google). לעומת אחרים הוא גם נתן דרור למחשבות שלו, ובתמונות שפרסם השבוע בחשבון הגוגל+ שלו, הוא מציג עיצוב נקי בעל אלמנטים שקופים רבים. צבעי הרקע מעודנים, כמו גם אופי השילוב של סמלי היישומים עם הרקע. במסך הבית שעיצב, מעל שורת האפליקציות השימושיות, ניצבים ווידג'טים כדוגמת השעון האנלוגי ושורת החיפוש בגוגל. אלו עברו מתיחת פנים קלה, כיאה לעיצוב המינימליסטי והמעודן שמציג שאה.

אם תהיתם היכן הווידג'טים הנוספים במסך הבית, מרגיע שאה כי הם מוסתרים בצורה מסודרת בחלק העליון של המסך. הוא מסביר שבכל ניסיון גרירה של ווידג'ט חדש כלפי מטה, יופיעו שאר הווידג'טים והמשתמש יוכל לעבור ביניהם בתנועות ימין ושמאל.

במסך הנעילה נמצאים שני מרכיבים: ווידג'ט Google Now ופונקציית החיפוש הקולי. הסטודנט ממישגן מתכנן כי הווידג'ט החדש של Google Now יהיה פעיל באופן תמידי, כך שבכל פעם שיופעל מסך הנעילה יראה המשתמש עדכונים שונים מבלי שיצטרך להפעיל אינטראקציה כלשהי מול הטלפון.

בתקופה האחרונה התרוצצו שמועות רבות סביב גרסתה החמישית של מערכת ההפעלה אנדרואיד. רבים ציפו כי גוגל תכריז עליה בכנס המפתחים השנתי שקיימה לאחרונה, Google I/O, אך התאכזבו לגלות כי אפילו עידכון גרסה מזערי לא שיחררה גוגל לעולם. נכון להיום חוזות השמועות כי אנדרואיד 5.0, זו המכונה Key Lime Pie, תושק באוקטובר הקרוב ותתאים לעבוד גם עם מכשירים בעלי נתוני חומרה חלשים.

כמובן שלעיצובו של ג'יינש שאה אין בסיס רשמי כלשהו על פי גוגל, אך אלו העוקבים אחרי מערכות ההפעלה שלה בצורה קבועה מציגים בדרך כלל יכולות חיזוי יפות.

 

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • coolM

  אז הגרסה הזאת יפיצו כשבשעון במסך הנעילה השעה: 5:00. אם גוגל יחליטו לעשות 4.3 אז בשעון יהיה 4:30.

  • coolM

   נ.ב. אפילו המעצב שם לב לזה!!! שאפו!!!

 • יוני

  נחמד מאוד

 • NexusFun

  כל כך "פשוט",כל כך יפה,כל כך…
  WOW!!
  אהבתי.

 • luminirian

  יש לבחור טעם , אהבתי אאת הצבעים שהוא שם לרקע , את הרעיון של גוגל search ממש ממש אהבתי .

 • נאור

  יש לו רעיונות יפים, אבל אני חושב שיש עוד הרבה להתקדם מזה ומערכת ההפעלה לא צריכה להיראות ככה

  • תפסיק להתלונן

   בגלל זה האנרואיד היא מערכת פתוחה!!!!! אתם יכול לשנות את היצוב של כל דבר בפלאפון בעזרת מיליון לנצ'רים ודברים אחרים שנמצאים בחנות הגוגל פליי…!!!

 • גיא

  רק בגלל שזה אנדרואיד 5, לא אומר שזו הגירסא החמישית של מערכת ההפעלה.

  גם אם מדלגים על חלק מהגירסאות המוקדמות וגירסאות הביניים, יש לפחות 8 גירסאות – 1.5, 1.6, 2-2.1, 2.2, 2.3, 3, 4, 4.1-4.2. תקראו קצת ותשכילו – http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history.

  • זו כמובן רק השערה לגבי הגרסה, אבל ניתן לראות לפי דיווחים קודמים כי גרסה 4.3 היא עדיין גרסת Jelly Bean

   • גיא

    הנקודה היא לא המספר, אלא שהתייחסת לזה בתור גירסא חמישית. הגירסא הראשונה של אנדרואיד שנעשה בה שימוש אמיתי היא 1.5 ולא 1, והגירסא השנייה היא 1.6 ולא 2. אני מקווה שזה יותר ברור.

    • אולי גרסת הדור החמישי 🙂
     אבל זה תלוי איך מסתכלים על זה.

     • גיא

      יש כמה דרכים להסתכל על זה, אבל בכל מקרה לא מגיעים לגירסא 5, למעט במספור, שהוא חסר ערך. זה כמו להגיד ש-Windows 95 זו הגירסא ה-95 של Windows.

      אם סופרים את כל הגירסאות העיקריות, אז יש כיום 17 גירסאות של אנדרואיד, לא כולל 4.3 או 5 שמתוכננת/ות.

      אם מתעלמים מהגירסאות המוקדמות, ו"מצמצמים" חלק מהגירסאות באמצע, אז יש כיום 8 גירסאות:
      1. גירסא 1.5, Cupcake.
      2. גירסא 1.6, Donut.
      3. גירסא 2 עד 2.1, Eclair.
      4. גירסא 2.2, FroYo – Frozen Yogurt.
      5. גירסא 2.3, Gingerbread.
      6. גירסא 3, Honeycomb.
      7. גירסא 4, Ice Cream Sandwich.
      8. גירסא 4.1 עד 4.2 (ואולי עד 4.3), Jelly Bean.

      • T. Y

       לדעתי הגרסה הראשונה ששווה התייחסות בתור גרסה נורמלית היא. GB ןככה בעצם יוצא שהגרסא הבאה היא החמישית

     • דן

      Android 5.0 יהיה פשוט לכולם.
      אגב כשסופרים גירסאות במערכת הפעלה סופרים את המערכת אם השם החדש למשל ב IOS כל גירסה עגולה זאת מערכת חדשה (יותר אלמנטים חדשים) 1,2,3,4,5,6,7 ביניהם יש את גירסאת הביניים.
      באנדרויד זה לפי השם שגוגל נתנה לו אז זה טיפה שונה 1.5 (קאפקייק), 1.6 (דונאט), 2.0-2.1 (פחזניה), 2.2 (פרוזן יוגורט), 2.3-2.3.7 (עוגיית זנגביל), 3.0-3.2 (חלת דבש), 4.0-4.0.4 (קסטה), 4.1-4.2.2 (ג'לי שעועית).

      פשוט סופרים לפי השם, מערכות הבינים בדרך כלל לא כוללות עדכונים משמעותיים הם יותר כמו service pack בווינדוז.

      • T. Y

       Jelly bean זה סוכריות ג'לי לא ג'לי שעועית

       • דן

        בטוח?
        כי ממה שאני יודע bean זה שעועית וזה בגלל הצורה של הסוכריה שמזכירה שעועית.
        זה רשמתי את זה בתרגום חופשי יכול ליהיות שטעיתי

        • סהר

         דן התעלפתי עליך מהסוכריות שועית חחחחח עשית לי את היום ! 🙂

        • T. Y

         Bean זה אכן שעועית וסוכריות ג'לי נקראות ככה בגלל הדמיון שלהם לשעועית ככה שהטעות שלך מובנת והגיונית

   • נאור

    הכוונה של גיא הייתה שכתוב בכתבה כמה פעמים על "הגרסה החמישית" של מערכת ההפעלה, כשהגרסה החמישית עברה מזמן והיא בכלל שייכת לג'ינג'רברד.