סולרין SOLARIN

סירין לאבס (Sirin Labs), מקבוצת קרן סינגולריטים של היזם משה חוגג, מפטרת עובדים, מצמצמת פעילות ומפסיקה את מכירתו של הטלפון Solarin (סולרין). הסיבה? אנשים כנראה לא מוכנים לרכוש טלפונים ב-15,000 דולר, גם אם מדובר במכשירי יוקרה.

סירין לאבס, שהוקמה ב-2013 במטרה למכור טלפונים ניידים יוקרתיים ומאובטחים, הציגה את סולרין לפני כשנה. מלבד תג המחיר היוקרתי, הטלפון הבטיח רמת אבטחה והצפנה גבוהים במיוחד וכלל תוכנה להגנה מפני התקפות סייבר ואפליקציות זדוניות. מפרט החומרה נחשב למיושן משהו כבר בעת השקתו, והוא הציע את המערכת על שבב Snapdragon 810, מסך 5.5 אינץ' ומצלמת 23.8 מגה-פיקסל.

בשל המכירות הנמוכות, סירין לאבס זימנה לשימוע כ-30 מתוך כ-90 עובדי החברה. לדברי חוגג, שמכהן גם כמנכ"ל החברה, החברה לא נסגרת והם ממשיכים בהשקעה של מוצר חדש בתחום המחשוב. עד כה הושקעו בסירין מאז הקמתה 72 מיליון דולר.

"כשנה לאחר השקת Solarin, סירין לאבס מבצעת שינוי כיוון ברמת המוצר ובשל כך עוברת תהליך התייעלות. החברה זימנה לשימוע כשליש מכוח העבודה של החברה. כל העובדים יקבלו התראה ודמי פיצויים כחוק ואת כל המגיע להם על פי דין", מסרה החברה בתגובה לאירועים.

וידאו: פתיחת קופסה של סולרין

 • רונן בן צבי

  מי שקנה בולשיט ב- 15000 $
  נשאר בלי עידכונים
  עם חומרה מיושנת
  ומקלל את היום שנגע בסלולר ישראלי
  כמה נזק תדמיתי נגרם לישראל

 • אור

  חחח מכשיר מכוער ונראה כמו מכשיר סיני של 2 שקל, למי שמחפש פוזה – סוני XZ פריומיום עולה 3500 ונראה מיליון דולר

 • Ohad Kelman

  אתם מפספסים לגמרי את הקונספקט.
  המכשיר הזה מיועד לאוכלוסיה של 3% מהעולם.

  עשירים שמניחים על השולחן את מפתחות המייבאך או מרצדס s600 וכו.

 • M.G.

  זה היה יותר ברור מהעובדה שהשמש זורחת בבוקר. למה שמישהו יקנה טלפון עם מפרט די מיושן באשכרה 15,000 דולר!? אנשים צריכים אבטחה גבוהה מסיבה כלשהי, שהיא לרוב עבודתם ולכן הם יקבלו מכשיר מיוחד ומאובטח מעבודתם. אנשים עשירים קונים מכשירי דגל חדשים ושמים עליהם כיסוי שעולה פי 2 מהמכשיר. זהו.

 • Ghost Rider

  כמה מכשירים החברה מכרה?

  • Anonimi

   חוץ מי שעשה לו פתיחת קופסא אף אחד אחר לא

   • שמואל

    מניין לך?

    • Anonimi

     אני משער כי אף חברה לא פיטרה עובדים בגלל שלא הצליחה לעשות רווחים זה קיצוני מידיי

     וגם אני מקצין את התגובה