so.cl, הרשת החברתית של מיקרוסופט, הוגדרה מאז חשיפתה כ"ניסוי", מעין משחק בוסרי של צוות המחקר במעבדת החברה ברדמונד. החברה לא קידמה אותה באופן כלשהוא, ואף נבהלה כאשר הפרויקט נחשף לראשונה וניסתה לחסום את הגישה אליו לגולשים שלא נמנו בין הנסיינים. לבסוף היא נכנעה ואפשרה לנסיינים חדשים להצטרף, אך עשתה מאמצים רבים כדי למנוע מהמונים להציף את האתר, בעודה מתכחשת להגדרתו כרשת חברתית וטוענת כי מדובר בפרויקט למחקר אקדמי שיתופי.

אמש הכריזה החברה על שדרוג משמעותי לאתר, בעקבותיו היא הפסיקה להתכחש למהותו והחלה לכנותו "רשת חברתית החוגגת את היצירתיות של משתמשיה". זהו השדרוג המשמעותי השלישי והגדול בתולדותיו הקצרים של so.cl, והוא מלווה בשינויים בעיצוב האתר ובאפליקציות חדשות מבית החברה. בעוד שבעבר התרכז הפורטל ביצירה של לקטי מידע נושאיים באמצעות חיפוש ב-Bing ושילוב קישורים, תמונות וסרטונים מהתוצאות לקולאז'ים, עתה הוא מאפשר יצירת תוכן מגוון יותר ועשיר יותר.

כלי הבסיס של הפורטל, המכונה עתה בפשטות Collage, מאפשר בגרסתו החדשה לשלב תכנים מתוצאות חיפוש עם קבצים (כרגע רק תמונות) ממחשב המשתמש, גמו גם לשנות את מבנה הקולאז' באמצעות גרירת חלקיו השונים ושינוי גדליהם בשיטה הדומה לזו המשמשת להגדלת והקטנת אריחים חיים ב-Windows Phone ו-Windows 8.

הכלי הראשון שהצטרף אמש לקלחת הוא Pictotale (בתרגום חופשי: מתמונה לסיפור), המאפשר ליצור "ממים" באופן קל ומהיר. שורת חיפוש בת שתי שורות מאפשרת לכתוב טקסט קצר, שלאחר לחיצה על כפתור החיפוש הצמוד יוצמד לתמונה שתוגרל מהרשת. רבות מהתמונות הן כאלו המשמשות באופן קבוע לבדיחות רשת מסוגים שונים, ביניהן תמונות של תינוקות, חתולים וחיות מחמד אחרות. לאחר מציאת תמונה מתאימה או שינוי הטקסט להתאמה לתמונה שנמצאה קודם, ניתן לשתף את התוצאה ולקוות שתהפוך לוויראלית.

התוספת המשמעותית יותר לשירות היא Blink, המבוססת על אפליקציית הצילום של מיקרוסופט. האפליקציה, שאך לא מזמן הושקה לראשונה עבור מכשירי Windows Phone לאחר תקופה ארוכה בה הבטיחה החברה יישומון מסוג זה, יועדה במקור להקל על צילום סלולרי ע"י לכידת רצף תמונות מהיר שלאחריו ניתן לבחור את התמונה המתעדת את הרגע המדויק שהמשתמש חפץ בו. גרסתה החדשה של האפליקציה, שיצאה אמש, מאפשרת שימוש ברצף התמונות ליצירת אנימציה המזכירה את שירות הסרטונים הקצרצרים Vine של טוויטר. המשתמש יכול לסמן את הפריים שישמש כתמונת הכותרת, ואת טווח הפריימים שיישמר כאנימציה, ולשתף את התמונה או האנימציה ברשתות חברתיות. בנוסף, בעזרת אפליקציה חדשה ל-Windows 8, העונה לשם Blink Cliplets, ניתן ליצור אנימציות באופן מתקדם יותר, תוך הגדרה של חלקים מסוימים בתמונה שינועו בעוד אחרים יישארו דוממים, בדומה לאפליקציית הצילום של נוקיה.

בהכרזה ציינה החברה כי התכונות החדשות מצטרפות ל-Video Parties, הזמינה מיומו הראשון של השירות ומאפשרת יצירת רשימת ניגון של סרטונים מהרשת לצפייה משותפת ע"י משתמשים שונים תוך אפשרות לצ'טט אודות הנושא לצד חלון הוידאו. בנוסף, הדגישה החברה כי so.cl היא הרשת היחידה התומכת בתרגום בזמן אמת – תכונה שנוספה לה בחודשים האחרונים ומאפשרת למשתמשים לצפות בכל הפוסטים באתר בשפתם, גם אם נכתבו בשפה אחרת, ללא צורך בלחיצה על כפתור תרגום נפרד לכל סטטוס כפי שמוכר למשתמשים בפייסבוק. לפי תשובה שנשלחה ע"י קולין אסטראדה, האחראית על העיצוב ב-Fuse Labs, לאתר TechHive, לאתר כ-400,000 משתמשים רשומים.