קוואלקום (Qualcomm) חשפה בתערוכת MWC 2015 את המערכת העל-שבב החדשה שלה, Snapdragon 820.

ממעט הפרטים שפורסמו עד כה, מערכת הדגל החדשה תבוסס על ליבת מעבד חדשה לחלוטין בעלת 64 ביט, שנקראת על ידי החברה Kryo ונמצאת בפיתוח מזה שלוש שנים. המערכת מיוצרת בטכנולוגיית FinFET, בייצור של 14 ננו-מטר, ולפי הפרסומים שדלפו הם ייוצרו על ידי סמסונג (Samsung) יחד עם Global Foundries. המערכת תכיל 8 ליבות עיבוד, תכלול את השבב הגרפי Adreno 530, וכן מודם משופר עם תמיכה ב-LTE בקטגוריה 10.

נמערכת העל-שבב החדשה תהיה הסנונית הראשונה מתוך פלטפורמה חדשה שתיקרא Zeroth. מדובר בפלטפורמת לימוד מכונה שעם הזמן אמורה לזהות וללמוד את תבניות השימוש של המשתמש ואף לצפות את הפעולות שלו מראש. החברה תציע בהתחלה גם תרחישי שימוש בסיסיים, אך היא מאמינה שעד מהירה מספרם של אלה יצמח ויגדל לכדי עשרות ומאות אפשרויות שונות – חלקן מבוססות מיקום, וחלקן מבוססות על האפליקציות בהן משתמשים ועוד.

למרות ההכרזה הרשמית, שבבי Snapdragon 820 יתחילו להישלח לבדיקות רק במחצית השנייה של 2015. החברה לא אמרה מתי היא חושבת שמכשירים המבוססים על המערכת החדשה צפויים להגיע לשוק, ובכל מקרה, היא לא מייעדת את ה-820 רק לטלפונים וטאבלטים, אלא גם למזל"טים, מכוניות ורובוטים.

 

השתתף בכתיבת הידיעה: אופיר ארצי

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • חתול תעלול

  ללא ספק מרשים ביותר. מעניין איך SoC כזה יתפקד אל-מול מעבדי Celeron/Pentium מהדור החדש או אפילו מעבדי ה- Core I3.

  • Mikel

   בכח עיבוד הוא יותר קרוב ל core 2 dual

   • חתול תעלול

    לא כל-כך נראה לי Core2Duo היא משפחת מעבדים מאד ישנה ולוקה בחסר ביחס למערכות-על-שבב הקיימות כיום. (למשל, במעבד Core2Duo לא היתה קיימת יחידה לחישוב גרפי- GPU)
    ולכן איני חושב שמעבד כזה לבדו עוקף את רף הביצועים של ה-Tegra 4.

    • Mikel

     אתה לא שאלת על שבב גרפי, שאלת על כח עיבוד. ובכח עיבוד הוא שווה לcore2duo ורחוק מאוד ממעבדי i3 הניידים החדשים. אולי אפילו ממעבדי הפנטיום הניידים החדשים (אני לא עוקב אחרי סדרת הסלרון והפנטיום, רק אחרי הi3)

     • חתול תעלול

      עיבוד גרפי הוא חלק בלתי נפרד מן ה-"חבילה" ולכן כאשר התעניינתי- חשבתי שכוונתי לביצועי השבב הכלליים ברורה, לתשומת לבך- מערך השבבים – Tegra K1 עקף כמה דגמי Core I3 בביצועי CPU ולכן עד שבאמת יצאו תוצאות של בדיקות לא נוכל באמת לאמוד היכן השבב יעמוד ביחס לאחרים.

  • K

   הוצאת לי את המילים מהפה