בדומה לקודמו, עושה רושם שגם השבב החדש של חברת קוואלקום, ה-Snapdragon 820 עם בעיית ההתחממות, כך לפי שמועות שונות ברשת שטוענות כי הוא מתחמם יתר על המידה בזמן השימוש. ציוץ מסתורי של משתמש שטוען שהוא "סוכן טכנולוגי חשאי" טען במהלך סוף השבועי כי השבב החדש "לא כל כך שונה במונחים של בעיות התחממות".

בנוסף הציע המשתמש לצרכנים לחכות עד לדור הבא-הבא של Snapdragon, ה-830 שצפוי לצאת ברבעון השלישי של 2016, ולא לרכוש מכשירים שמשתמשים ב-820. מכשיר ראשון כזה, אגב, אמור להיות ה-Xiaomi Mi 5 Plus שישוחרר בדצמבר.

יחד עם זאת, לא הוצגו כל ראיות או עדויות שתומכות בטענה הזו, כך שייתכן וכדאי להתייחס אליה בזהירות. לפני כחודשיים התייחס מנכ"ל קוואלקום לשמועות על ה-810 וטען כי הן אינן נכונות ולדבריו, דגמי ה-One M9 ו-G Flex 2 אמנם כן התחממו, אך אלו היו גרסאות אב-טיפוס ולא יועדו להשקה.

ה-Snapdragon 820 מכיל 4 ליבות של 64 ביט שפועלות במהירות מקסימלית של 3 ג'יגה-הרץ, לעומת 2 ג'יגה-הר.ץ בשבב ה-810 או 2.1 ג’יגה-הרץ בשבב המתחרה מבית סמסונג (Samsung). השבב החדש אמור להיות מבוסס על ליטוגרפיית ייצור של 14 ננו-מטר, בדומה לשבב של סמסונג וככל הנראה גם בסיוע שלה לעניין, יחד עם ליבת Kryo מעודכנת ותמיכה ב-LPDDR4 ושבב גרפי משודרג.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • %

  אני בטוח שזה scam בגלל הביטוי "סוכן טכנולוגי חשאי". אין כל הוכחה לעובדה שה-820 מתחממם וגם לא יצא שום סמארטפון שכולל את ה-820, אז איך אפשר לדעת שהוא מתחמם?

 • Matanh Haz

  ככל שהמעבד יותר חזק צורך יותר חשמל ואז מתחמם.אין מה לעשות

  • Osher Abergel

   זה לא קשור לזה…עיין ערך exynos 7420 – מעבד סופר חזק שצורך פחות חשמל וכמעט לא מתחמם.
   זה הכל תלוי בתהליך הייצור של המעבד,ככל שתהליך הייצור קטן יותר – כך הוא צורך חשמל פחות ופחות מתחמם,ונחש מה… הוא גם חזק יותר…

   • Android Developer

    זה קשור לתדר של המעבד. בגלל זה הפסיקו להגביר את התדר, ובמקום זה מוסיפים עוד ועוד ליבות (וגם פתרונות אחרים).
    הוא צודק במובן שבו ככל שהמעבד יהיה עם תדר גבוה יותר, ככה הוא יתחמם יותר. בגלל זה, אם עושים OC אז צריך גם לדאוג לקירור מתאים. יש אפילו תחרות של כמה אפשר לעשות OC .

    • Osher Abergel

     אני חושב שזה לא רק תלוי בתדר של המעבד,למשל ה – snapdragon 805 שב – Note 4 בתדר 2.7 GHz שלא הרגשתי שמתחמם,לעומת ה – snapdragon 810 עם תדר של 2.0 GHz מתחמם הרבה יותר מאשר ה – snapdragon 805…
     ואם כך,מדוע שקוואלקום תגדיל את התדר של ה- snapdragon 820 ל – 3 GHz אם זה גורם להתחממות מוגברת…?

     • Android Developer

      זה מאוד תלוי במה שהצליחו לעשות. הכלל המרכזי אומר את זה ככה.
      החל ממהירות מסויימת, גם במחשבים, לא כדאי להמשיך בהגדלת התדר.
      אילו זה היה אפשרי (כלומר לא הייתה בעיית חום), לא היה ממש צורך בעוד ליבות, כי ליבה אחת יכולה לעשות מה שכמה ליבות יכולות. ככה היה המצב פחות או יותר עד שהגיעו לשלב הזה, שבו כבר הגיעו לחום גדול מדיי.
      חפש בגוגל "Moore’s Law heat" לעוד פרטים בנושא.
      הנה מצגת בנושא שמראה למה עברו למספר ליבות:
      http://booksite.elsevier.com/9780123705914/Lecture%20Slides/01~Chapter_01.ppt

  • shimon

   לא נכון בעליל. חלק מהתקדמות הטכנולוגית היא צמצום גודל הטרנזיסטור ובכך אתה מקבל את אותו כל עיבוד בחתיכת סיליקון קטנה יותר. (דבר המפחית את החום הנפלט מהמעבד)
   יחד עם זאת גודל השבבים לא השתנה כבר כמה עשורים כיוון שמכניסים יותר טרזניסטורים באותה חתיכת סיליקון (ולכן תיאורטית החום נשאר אותו דבר).
   חוץ מהגדלת כמות שהיא מביאה עימה כוח עיבוד יותר חזק, הליטוגרפיה משתפרת כל שנה ובכך מעצימה את כוח המעבד בפחות סיבובי שעון (שזה בעצם מה שמוריד את הטמפ' של המעבד כיוון שהוא צורך פחות חשמל).
   אם הידיעה נכונה (ואני מאוד מסופק) אזי קואלקום נמצאת במצב מאוד בעייתי כי אמינות המוצר זהו דבר חשוב וברגע שהיצרניות יראו שהשבבים של קואלקום מתחממים (2 דורות ברציפות) יקח זמן עד שהם יחזרו אליה.
   מזל שיש את סמסונג עם המעבד המצויין שלה. ואולי השנה אינטל תפתיע עם מעבדים שווי ערך למקבילם בארכ' הARM.

   • Osher Abergel

    עשית העתק הדבק הדבק יפה !! 😉

 • ….‬‎

  אני די בספק… הם הרי יודעים מה יקרה. הם יעשו בקרת איכות ראויה.

 • Osher Abergel

  אם אכן זה נכון,קוואלקום צריכים לעשות חושבים ובגדול !!
  אולי אפילו גם כמה סיבובי פיטורים…