סנאפצ'ט (Snapchat), האפליקציה לשיתוף תמונות שהפכה לפופולרית מאוד בקרב בני נוער, השיקה עדכון משמעותי. מירב החידושים מתרכזים בחלון הצ'אט, אותו מכנה עכשיו החברה Chat 2.0, ואחד החידושים האחרים שיפר את חלון הסיפורים (Stories). האפליקציה המעודכנת כבר מוכנה להורדה בחנויות המתאימות, וכמו במקרים קודמים של עדכוני אפליקציות דומות, גם תנאי הפרטיות עודכנו.

מעתה ניתן לפתוח בשיחת וידאו, לשלוח הערה קולית או מדבקה, וגם כמובן להקליד מלל, באותו חלון מבלי שיש צורך לבצע כל פעולה בחלון נפרד. כמו כן, הצופים בחלונית הסיפורים ישימו לב כי הם יוצגו באופן אוטומטי אחד אחר השני.

כאמור, כעת ניתן גם לשלוח מדבקות המביעות רגשות שונים. מעל 200 מדבקות נוספו למאגר והוספתן לשיחה פשוטה ביותר. כמו כן, ניתן לשלוח לבן השיח באמצעות הצ'אט סרטון וידאו קצר, באורך של עד 10 שניות, כזה שיתנגן בלולאה וכן ניתן לצלם תגובה קצרה, עניינית ומקורית שאותה יראה הצד השני מאוחר יותר, גם אם אינו זמין באותו הרגע. בנוסף ניתן להקליט הערות קוליות קצרות במקום להשתמש בהקלדה. ואם זה מוכר לכם מאפליקציות שיחה מיידיות אחרות, אז גם האפשרות לקיים שיחת וידאו בודאי מוכרת לכם היטב.

כמעט כמו שיחת פנים אל פנים

"למדנו רבות על האופן בו אנשים משוחחים, אך המטרה שלנו נשארה ללא שינוי. אנו רוצים שצ'אט תהיה הדרך הטובה ביותר לתקשר – השניה במספר לאחר שיחה פנים אל פנים", נכתב בבלוג החברה.

לאחרונה דווח כי סנאפצ'ט מתכננת גם להיכנס לתחום המציאות המדומה, תחום חם בעולם הטכנולוגיה שאליו נכנסו גם פייסבוק ומיקרוסופט. ובעוד שהדיווח לא חושף פרטים רבים על מה שמתכננת החברה, אין ספק כי היא אחראית לאחת המהפכות הגדולות שנראו בעולם האפליקציות: בסוף 2015, לפי הערכות, לסנאפצ’ט היו מעל 100 מיליון משתמשים פעילים ביום ו-200 מיליון פעילים מידי חודש.

להורדת הגרסה האחרונה של האפליקציה: iOS | אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.