המכשיר החכם שברשותנו התקדם כמעט בכל פרט אפשרי בשנים האחרונות, אולם עדיין העקב אכילס נמצא בסוללה אשר לא מספקת את צרכינו הרבים. רבות דיברנו כאן על טכנולוגיות שצפויות לתת מענה לנושא והחוקרים עדיין מנסים למצוא פתרונות שונים.

צוות מחקר באוניברסיטת סטנפרוד שבארה”ב אשר שקד על פיתוח טכנולוגיות בתחום הצליח לפתח סוללות ליתיום-יון המסוגלות להחזיק זמן רב יותר במכשירים ניידים. “במונחים מעשיים, אנחנו יכולים לשפר את הספק הסוללה פי 4 מאשר כיום. אתה יכול להיות מסוגל להשתמש בטלפון הסלולרי כפול ויותר מאשר כיום…” אמר סטיבן צ’ו, לשעבר שר האנרגיה בארה”ב והוסיף כי הטכנולוגיה אף יכולה גם להכפיל את זמן הנסיעה של מכונית חשמלית ולהוזיל את העלויות.

הטכנולוגיה טמונה ביכולת של הקטנת תאי הסוללה וייעול יעיל יותר של האנודה (אשר פולטת אלקטרונים) על ידי שימוש במגן פחמן ננוסקופי השומר על התאים בצורה מבוקרת יותר. כתוצאה מכך הסוללה תחזיק זמן רב יותר ולא תתבזבז במהירות כפי שקורה כיום.

את מבחן הסוללה ערך צ’ו על מכשירו האישי, ובחן זאת בפועל. לדבריו, הוא הצליח לשלש את זמן העבודה עם המכשיר הסלולרי. האם עתיד הסוללות אכן יהיה ורוד כפי שצ’ו מציין? אנחנו כבר לא יכולים לחכות.

עוד בנושא