בסוף השבוע האחרון הושק הכותר Skyrim: Special Edition משחק התפקידים של בת'סדה (Bethesda) אשר הושק ל-PlayStation 4, Xbox One והמחשב האישי אמור היה להציע גרסה משופרת לכותר המקורי שהושק ב-2011, כלומר לפני כחמש שנים.

אך נשמע כי דווקא בתחום הסאונד הכותר לוקה בחסר. שכן משתמשים רבים הבחינו מהר מאוד כי הגרסה המיוחדת לא נשמעת טוב יותר, ובעצם אפילו ההפך.

כפי שנראה נכון לעכשיו קבצי השמע עברו דחיסה אגרסיבית יותר ברמה שמשפיעה באופן ניכר על חוויית השמע. בקהילה של Skyrim ב-Reddit אף נפתח שרשור בנושא הכולל עדויות, ניתוח טכני ואף השוואות בין אפקט 'העלייה ברמה' של הגרסה המקורית אל מול הגרסה המיוחדת.

כרגע נראה כי הבעיה הזו מוגבלת רק לגרסת ה-Xbox One והמחשב האישי. לפי מה שכבר נודע בבת'סדה כבר שוקדים על פתרון, ואף צוין כי בתחילת נובמבר ישוחרר טלאי שעתיד לשפר את האיכות השמע בכותר.

דבר אחד לא יימחק: עוד פדיחה אחת שנרשמה בהשקות משחק.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.