סיבוב פרסה להחלטה של מיקרוסופט (Microsoft) לבטל את התמיכה ביישומי והתקני צד שלישי עבור סקייפ (Skype)? לא בדיוק, אבל בערך – יותר נכון סיבובון פרסה: החברה תאפשר להמשיך להשתמש בהתקני צד שלישי בהיבט של החומרה וכן תאפשר להמשיך להשתמש ביכולת הקלטת השיחות.

כצפוי, ההחלטה של מיקרוסופט לגבי סיום התמיכה בכל מה שקשור למוצרי צד שלישי גרמה לגלי תגובות, בעיקר מצד אלו שהשקיעו כספים במוצרי חומרה שמתחברים באופן ספציפי לשירותי השיחה של סקייפ, וזה כולל טלפונים מיוחדים שיודעים לקבל שיחות מסקייפ, וכן מצלמות וערכות מיקרופון/אוזניות. בעקבות זאת, החליטה כאמור החברה מרדמונד לשנות את ההחלטה הגורפת שלה, ובאופן זמני, להאריך את המועד בו התוכנה, בגרסת שולחן העבודה שלה כמובן, תמשיך לתמוך בחומרת צד שלישי. עם זאת, השימוש בהתקנים הללו יוכל להתבצע רק ישירות מול יישום הלקוח של סקייפ ישירות ולא דרך תוכנות צד שלישי. לגבי ההחלטה הזו אין כל שינוי.

"לאחרונה שיתפנו אתכם בהחלטה שלנולבטל את השימוש ב-API של יישום שולחן העבודה השנה. עם זאת, אנו שמחים לשר לכם שאנו מאריכים את התמיכה עבור שתי התכונות הכי שימושיות – הקלטת שיחות ותאימות להתקני חומרה – עד שנקבע אפשרויות חלופיות או שנפסיק לתמוך בפתרון הנוכחי. עם זאת, שיחה באמצעות יישומי צד שלישי תיפסק כפי שהכרזנו לפני כן", הודיעה אתמול החברה בבלוג הרשמי שלה.

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.